1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Поворот не туди: на Закарпатті чоловіка забрали до військкомату прямо з автобуса

16446
Суспільство Новини Перечина

На Перечинщині посеред дороги зупинили рейсовий автобус із пасажирами.

Поворот не туди: на Закарпатті чоловіка забрали до військкомату прямо з автобуса

Напередодні представниками військкомату було зупинено рейсовий автобус із пасажирами, який рухався із Туриці у Перечин. Непередбачувана зупинка автобуса відбулась між Тур'я-Реметою і селом Сімер, поблизу рекреаційного пункту "Чайник".
У транспортному засобі було багато людей, які на той час ішли на роботу — чоловіки й жінки. Представники військкомату, зупинивши автобус, почали  перевіряти у кожного із військовозобов'язаних паспорти. В одного із пасажирів не було при собі документів і чоловіка попросили вийти з автобуса. Чоловік пояснив, що забув документи удома, на що йому відповіли, що наразі в Україні війна, військовий стан  продовжує діяти, й без офіційних документів пересування в громадському транспорті заборонене.
Згодом, як стало відомо зі слів одного із представників військкомату, чоловіку напередодні вручили повістку, водночас до військкомату він не з'явився у вказаний термін. Особу військовозобов'язаного одразу відшукали по базі даних, опісля чого вивели з автобуса та повезли до військкомату.
На момент перебування людей у формі в салоні автобуса, один із яких був озброєний автоматом, від пасажирів лунало чимало обурень та нарікань щодо законності подібних зупинок транспортних засобів воєнкомами та  вручень в громадських місцях повісток призовникам.  Також люди зауважували й на тому, що військкомати, за їх словами, не ловлять переселенців, які тут   розважаються, а найбільше призивають до війська місцевих. На такі зауваження представники військкомату відреагували категорично: маємо право зупиняти усіх без винятку, й зокрема, у громадському транспорті. Далі цитата, яку довелося почути журналісту видання "Голос Карпат", який на той час також був у цьому автобусі:

"Перевіряємо кожного. Закарпаття велике, багато переселенців тут розмістилось. В автобусі можуть їхати різні люди й ніхто не знає, ким вони можуть виявитись і які речі вести із собою — чи безпечний багаж, чи якусь вибухівку. Отож мусимо перевіряти документи у всіх."

Варто відзначити, законодавством України передбачається, що прибуття громадян віком від 18 до 60 років до призовного пункту покладається виключно на них самих.
Будь-які дії примусового характеру з боку представників військкоматів або інших уповноважених осіб щодо утримання військовозобов’язаного вважаються незаконними.
При врученні повістки вас не мають права насильно доправляти до ТЦК. Вам можуть запропонувати сісти в автобус та проїхати з ними, але ви маєте право відмовитись та повідомити, що прийдете добровільно у визначений час. Якщо вас силою намагаються забрати та доставити у військкомат — це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність (стаття 146 Кримінального кодексу).
Лише Національній поліції надано право здійснювати адміністративне затримання військовозобовʼязаних при порушенні ними законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до територіального центру комплектування (ст.ст. 259, 262 КУпАП, ч. 3 ст. 38 Закону України Про військовий обовʼязок і військову службу).
Нагадаємо, раніше "Голос Карпат" інформував, як реагують жителі Закарпаття на вручення повісток військовозобов'язаним  просто на вулицях.
До того ми писали про законні відпустки військовослужбовцям

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber