1. Новини Закарпаття
  2. >

Мега-курорту на Свидовці не буде: названо причини

19.07.2022 14:55 Суспільство

Суд скасував документи, які дозволяли будівництво мега-курорту на Свидовці.

Суд скасував документи, які дозволяли будівництво мега-курорту на Свидовці.

Закарпатський окружний адміністративний суд скасував розпорядження Тячівської та Рахівської РДА щодо затвердження детального плану територій для побудови гірськолижного курорту на Свидовці: позов захисників гірського хребта задоволено повністю.

Судове засідання відбулося сьогодні, 19 липня. Колегія суддів – Зоя Плеханова, Дмитро Іванчулинець, Павло Микуляк – повністю задовольнили позов захисників Свидовця та скасували розпорядження Тячівської та Рахівської РДА від 2017 року щодо затвердження детального плану територій для побудови гірськолижного курорту на Свидовці.

Доповнюється…

Нагадаємо, у вересні 2021 року Верховний суд скасував рішення попередніх інстанцій стосовно будівництва гірськолижного мега-курорту на Свидовці та відправив справу знову на розгляд Закарпатського окружного адміністративного суду.

Про плани побудувати на Свидовці гірськолижний курорт стало відомо ще у 2016 році. Тодішній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив про домовленості із власниками «Буковелю» щодо продовження курорту на територію Закарпаття. Згідно з озвученими планами, це мав бути гірськолижний курорт «Свидовець», втричі більший за сам «Буковель». Планувалося, що на території гірського масиву побудують 60 готелів, 120 ресторанів, а також фітнес-центри, магазини, банки, багаторівневі парковки для автомобілів та навіть приватний аеродром.

Проти будівництва мега-курорту виступали екологи, природоохоронці та місцеві мешканці, які обурювалися планами збудувати гігантський курорт на Свидовці. Крім того, юристи-екологи неодноразово заявляли, що ні громаді, ні активістам забудовники не дали можливості належно ознайомитися із детальними планами територій для будівництва курорту. Активісти руху Free Svydovets також заявляли, що громадські слухання у селах, дотичних до місцевості, де запланований курорт, були проведені із порушеннями, а детальні плани території курорту не доступні громадськості й понині.

Нагадаємо, На Рахівщині зафіксували масштабні вирубки пралісів на масиві Свидовець.

Читайте на ГК:Переправляв "ухилянта" за 300$ до Румунії: жителя Тячівщини підозрюють у кримінальному правопорушенні
Читайте на ГК:Планував зарізати порося, але не вийшло - згорів живчем у будику: подробиці трагедії на Хустщині
Читайте на ГК:Росіяни вкотре змінили тактику на Донбасі: Арестович розповів про новий задум окупантів