1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Рахівщині зафіксували масштабні вирубки пралісів на масиві Свидовець

21.02.2022 17:15 Кримінал ВАЖЛИВО

Ділянки унікальних лісів чекали на затвердження понад 2 роки

Ділянки унікальних лісів чекали на затвердження понад 2 роки

Екологи виявили рубки у Ясінянському лісгоспі на Рахівщині, на ділянках пралісів та квазіпралісів. Йдеться про знищення 90 гектарів унікальних лісів на території гірського масиву Свидовець. Ділянки, де виявили рубки, понад два роки чекали на затвердження як пралісові пам'ятки природи. Зараз ці території втратили цінність через проведення вирубок.

Про виявлені рубки на території пралісів та квазіпралісів у Рахівському районі у понеділок, 21 лютого, заявила прес-служба ГО «Дунайсько-Карпатська Програма». За оприлюдненою інформацією, під час польових обстежень науковці встановили, що через рубки у Довжанському лісництві вже втрачено понад 90 га ділянок пралісів та квазіпралісів, на затвердження яких природоохоронці чекали понад два роки. Це – 14% від усіх спірних ділянок на території Ясінянського лісгоспу.

Як у коментарі ZAXID.NET зазначив керівник ГО «Дунайсько-Карпатська Програма», кандидат біологічний наук Богдан Проць, науковці сподівалися, що унікальні ділянки лісів, де були визначені праліси та квазіпраліси на Закарпатті, таки будуть затверджені відповідно до законодавства та отримають охоронний статус, однак, після проведення перевірки цих ділянок виявилось, що значна частина цих лісів – назавжди втрачена.

«Польові дослідження проводились ще до снігопадів, науковці виявили, що 90 гектарів вже знищені. На якихось ділянках проводились суцільні рубки, на якихось – самовільні, проте, коли ми говоримо про праліси та квазіпраліси, то навіть незначне, на перший погляд, втручання людини, нищить їх», – зазначає Богдан Проць.

Нагадаємо, Відкрито кримінальне провадження: у поліції розповіли про інцидент поруч Малого Березного (ФОТО)

Читайте на ГК:"Таким ви його ще ніколи не бачили": рідкісні кадри високогірної водойми на Рахівщині (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Укрзалізниця" відміняє курсування маршруту Київ – Рахів
Читайте на ГК:«Там де гори цілують небо»: на схилах Чорногори розквіт рододендрон /Фото

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська