1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Розгляд справи щодо будівництво гірськолижного курорту на Свидовці: чому перенесли засідання?

17.01.2022 22:50 Суспільство

Засідання відбулося 17 січня в Закарпатському окружному адмінсуді.

Засідання відбулося 17 січня в Закарпатському окружному адмінсуді.

Засідання тривало понад годину, далі його перенесли через клопотання позивачів, повідомила їхня адвокатка Софія Шутяк, пише Суспільне Закарпаття.

"Подали таке клопотання, бо воно є доречним, оскільки ми зараз залучаємо в процес третю сторону – Закарпатську обласну адміністрацію, просимо залучити обласну ДСНС, тобто рівень учасників та об’єм матеріалів свідчить про те, що справа є непроста і доречно буде її розглядати в колегіальному складі", — пояснила адвокатка.

За словами Софії Шутяк, позивачами є троє жителів села Лопухів Тячівського району. Вони вимагають визнати незаконними розпорядження Тячівської та Рахівської райадміністрацій щодо затвердження детальних планів будівництва курорту.

"Такі території, як Свидовець, повинні залишатися такими родзиночками, які притягують, тими туристичними магнітами, які притягують людей на Закарпаття, —сказала Софія Шутяк. — Забудовувати цей унікальний масив, ми вважаємо, не можна, оскільки наслідки будуть набагато більші, ніж користь".

Адвокатка Тячівської та Рахівської райадміністрацій Ярославна Іванова сказала: "Ми вважаємо, що доводи, які ними наведені, повинні застосовуватися в іншому вже розділі, а саме – в оцінці впливу на довкілля. Тобто шкода на екологію, на яку посилаються позивачі, на нашу думку, є передчасною, тому що для того, щоб робити такі висновки, потрібно провести ряд досліджень і обстежень, над якими на сьогодні працюють більше 30 науковців зі всієї України, які визначать, чи є вплив на екологію і яким він буде".

Довідково:

Справу будівництва гірськолижного курорту на Свидовці в судах розглядають із 2017 року. Торік 29 вересня Верховний Суд скасував рішення Львівського апеляційного, який визнав законними детальні плани території для будівництва, і направив справу на розгляд до суду першої інстанції – Закарпатського окружного адміністративного.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що спільнота «Врятуй Боржаву» оприлюднила відкриту заяву, в якій висловлено серйозні застереження щодо будівництва мегакурортів «у таких екологічно чутливих місцинах, як Боржава і Свидовець».

Читайте на ГК:До Закарпатських медзакладів надійшла допомога із Відня (ФОТО)
Читайте на ГК:Краса, що осипається й тоне в смітті: у мережі оприлюднили фото закарпатських зупинок, оформлених колись видатними художниками (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді горів приватний будинок

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська