1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити

1156 Суспільство Закарпаття

Українців застерігають про потужну хмару із пилу, яка суне в Україну з Сахари.

Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити

Як зазначають синоптики, 30-31 березня на територію України з південного заходу поширилося дуже тепле повітря, африканського походження, середня добова температура перевищила норму на 5-12 градусів.

Водночас, разом з цим теплом з північної частини Африки переноситься і пил, про що свідчать супутникові знімки. Зокрема, цей пил створює ефект затуманеного неба, в приземному шарі може спостерігатися імла. Концентрації пилу не перевищують гранично допустимих норм.

Стало відомо, що пил із Сахари невдовзі відступить разом із дощами й повітря над Україною стане вже більш безпечним. Опадів слід очікувати уже найближчими днями, а саме 3-4 квітня. Про це повідомляють в Українському гідрометеорологічному центрі у соціальній мережі Facebook.

Зауважмо, пил із Сахари могли спостерігати у попередні роки і жителі Закарпаття. У сусідній Словаччині, як виявляється, таке явище украй не рідкість і відбувається чи не щорічно, як там заявляють. А от доволі потужну хмару із пилу, який занесло із на територію сусідньої із Закарпаттям країни, можна було спостерігати у 2013 році. Як тоді стало відомо, Сахарський пил і пісок потрапили в хмари, які завдяки південному потоку принесли над східною Словаччиною нічні опади, залишивши сліди пилу. Ось чому багато автомобілістів у східній Словаччині знайшли дрібний пісок і пил на своїх автомобілях після нічного дощу. Сильний вітер у регіоні Лівії та західного Єгипту у вівторок (28.05.203) виніс у повітря велику кількість пилу та піску. Завдяки переважаючому південному потоку він досяг Середземного моря, поблизу півдня Італії та заходу Греції. У середу (29 травня 2013 р.) частина пилу проникла далі в глиб Балкан (наприклад, Сербія) і вночі над Угорщиною, тоді як друга частина пилу знову досягла Туреччини завдяки іншому потоку над Грецією. Метеорологічна ситуація, що спричиняє рух сахарського пилу та піску над Європою чи Словаччиною, не рідкість. Звичайно, не в кожному невеликому населеному пункті Словаччини щорічно реєструється сахарський пил в опадах, але в межах Словаччини можна говорити про його щорічну появу.

Наразі не відомо, чи дістався нашої області пил із Сахари та водночас українців застерігають бути обачними у цей період. Зокрема радять не мити й не відчиняти вікон, адже пил із Сахари негативно впливає також на здоров'я людей. Вразливими категоріями є люди з респіраторними захворюваннями, особи похилого віку та діти.

— Мешканці західного регіону могли спостерігати це ще вчора, а сьогодні він пошириться на більшість областей України. Небо буде тьмяним», – йдеться у повідомленні Укргідрометцентру.

Читайте також: Передчасне закінчення опалювального сезону: чи є у списку Закарпаття?

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: