1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

«Це дуже і дуже обурливо»: Голова угорської громади Києва розкритикував заяву Сійярто

06.07.2022 20:04 Суспільство Думка

Мова йде про заяву міністра закордонних справ Угорщини Петер Сійярто про відмову постачати Україні зброю посилаючись на захист угорців ,які проживають на Закарпатті.

Мова йде про заяву міністра закордонних справ Угорщини Петер Сійярто про відмову постачати Україні зброю посилаючись на захист угорців ,які проживають на Закарпатті.

Очільник угорської громади Києва Тібор Томпа засудив слова міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, який пояснив відмову допомагати Україні зброєю турботою про закарпатських угорців.

Свою позицію Томпа озвучив в етері "24 каналу".

"Я обурений заявою пана Сіярто, яку він виголосив на каналі CNN. За його логікою, виходить, що у мене, як українського угорця, який не проживає на Закарпатті, а в Києві, і ще в 500 людей громади, стріляти можна", – сказав він.

Крім цього, Томпа запитав у Сійярто, як він ставиться до інших націй та народностей або угорців, які проживають, наприклад, у Миколаєві.

"Я щодня з ними на зв'язку. І їх щодня луплять російськими ракетами. Це дуже і дуже обурливо", – додав він.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна і у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. Наразі за підтримки Уряду Угорщини в гімназії йде будівництво.

Нагадаємо: "Фронт може наблизитись до Угорщини". Орбан оцінив ситуацію щодо війни в Україні

Читайте на ГК:Угорщина допомагає: близько 500 потужних джерела безперебійного живлення доправили на Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Будапешт дарує Різдво українським сім’ям: адвентські календарі та пряникові будинки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Ми зрозуміли, що маємо допомогти": в Україні на кордоні з Угорщиною збудували сухий порт