1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

"Фронт може наблизитись до Угорщини". Орбан оцінив ситуацію щодо війни в Україні

0 Без кордонів Угорщина

Угорщина намагається радикально посилити свою обороноздатність. За словами Віктора Орбана, хоча бойові дії в Україні далеко від кордону, ситуація може змінитися.

"Фронт може наблизитись до Угорщини". Орбан оцінив ситуацію щодо війни в Україні

Угорщина радикально прискорить програму розвитку обороноздатності країни. Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан заявив, що необхідно провести швидку роботу з розвитку військового потенціалу країни, оскільки ситуація в Україні дуже серйозна.

Про це повідомляє ma.hu.

За його словами, НАТО ще не розібралися з ситуацією, що робити, "якщо український фронт впаде". Прем'єр зазначив, що є всі шанси, що фронт буде ближче до Угорщини.

Орбан також підтвердив політичну позицію, що Угорщина залишається осторонь цієї війни, і повторив, що зацікавлений у якнайшвидшому її припиненні. Він пояснив, що країна не може принести в жертву свою економіку навіть у зв'язку з подіями у світі. В Угорщині вже почали вводити обмеження цін на окремі продукти, однак, для стримування "військової інфляції" потрібен мир.

Нагадаємо, Угорщина із перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну допомагає біженцям, які були змушені тікати від обстрілів до інших регіонів. Країна й надалі продовжує надсилати значні гуманітарні вантажі до різних громад. Зокрема, значну підтримку Угорського уряду отримують наразі біженці, яких прихистили на Закарпатті. Переселенцям у регіоні також допомагають Угорські благодійні організації.

Українським дітям-переселенцям допомагає Угорський ФК “Ференцварош”. Легендарний клуб, яким кілька років керував Сергій Ребров і привів його до чемпіонства, опікується зараз майже 100 підлітками від 13 років, які вимушені були із-за війни покинути свої домівки.

Також Угорщина продовжує фінансово підтримувати постраждалих від війни в Україні закарпатських угорців. За словами держсекретаря з питань національної політики офісу прем’єр-міністра Угорщини Арпада Яноша Потапі, угорський уряд у 2022 році продовжує підтримку різних верств угорців Закарпаття. Зокрема, йдеться  про пакет соціальних програм, що діє з 2015 року і включає надання щорічної надбавки до заробітної плати. 

“Таким чином уряд надає подальшу підтримку постраждалим від війни закарпатським угорцям”, – йдеться у повідомленні.

Янош Арпад Потапі наголосив, що цього року програма буде оголошена з бюджетом 2 362 820 000 форинтів (більше 186 млн гривень та близько 6 мільйонів євро).

Як повідомлялось раніше,  Угорщина запропонувала свою територію для експорту зерна з України. 

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

«Ми запропонували пропустити територією Угорщини будь-які продовольчі вантажі, що відправляються з України в різні частини світу, переважно до Північної Африки або на Близькому Сході», — сказав Сіярто.

Глава угорського МЗС сказав, що для експорту українського зерна можна задіяти два логістичних вузла на східному кордоні країни. У той же час, політик не уточнив кількість зерна, яке Україна може експортувати через Угорщину.

Нагадаємо, "Підтримуючи закарпатських угорців": Уряд Угорщини продовжує фінансову підтримку постраждалих від війни в Україні

Читайте також: