1. Новини Закарпаття
  2. >

"Це важкі дні й Росія не зупиниться, якщо виграє війну в Україні": Україна може отримати черговий пакет допомоги

25.03.2024 11:51 Влада Актуально

У мережі експерти активно діляться своїми думками щодо фінансової допомоги Україні.

У мережі експерти активно діляться своїми думками щодо фінансової допомоги Україні.

Посол США у Великій Британії Джейн Гартлі попереджає, що Росія не зупиниться, якщо виграє війну в Україні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Sky News.


Водночас посол "оптимістично налаштована" щодо того, що США виділять більше коштів для України, але "будь-хто, хто думає, що Росія може зупинитися після цього, я думаю, помиляється".


"Я була послом [у Франції та Монако] 2014 року і бачила, що сталося в Криму. Я не знаю, чому хтось може сказати: "О, це все для Росії". Демократія, я думаю, поставлена на карту. Тому ми повинні підтримати Україну", - підкреслила вона.


"Ми хочемо зробити все можливе, щоб Україна залишалася сильною демократією і щоб Росія програла цю війну", - заявила посол.

Питання допомоги Україні від США

Гартлі додала, що "це важкі дні", після того як її запитали, чи не відчуває вона атмосферу, "майже порівнянну" з тією, що востаннє спостерігалася перед Другою світовою війною.


Законопроєкт про 60 млрд доларів на військову та фінансову допомогу нашій країні нещодавно пройшов Сенат. Але його відмовляється розглядати Палата представників.

Спікер Палати Майк Джонсон обіцяв, що питання допомоги Україні в Конгресі візьмуться одразу після голосування за бюджет.


Голова Комітету Палати представників США із закордонних справ Майкл Маккол заявляв, що голосування про допомогу для України винесуть після великодніх свят, які відбудуться наприкінці березня.


У мережі експерти активно діляться своїми думками щодо фінансової допомоги Україні.


Так, Daniil Monin пише про "Золотий дощ" кредитів, який може прийти на Україну в березні, при тому, що ці кредити дозволять себе чудово почуватися без підтримки США.

Експерт підсумував, що за минулий тиждень у березні:


1) ЄС 4.5 млрд Євро – десь 4.9 млрд доларів

2) Канада 1.5 млрд доларів на 10 років по 1.5% річних

3) Японія 230 млн. доларів. Ймовірно, по 1-2%

4) МВФ затвердив та видасть 880 млн під 8.5% річних

Усього це 7.5 млрд доларів.


"Крім того, точно відомо, що ЄС видасть у квітні ще 1.5 млрд євро. Десь 1.6 млрд доларів. Таким чином навіть якщо поки що США не проголосує підтримку України у квітні, Нічого страшного з погляду бюджету не станеться. Принаймні, гроші до липня точно є.
Таким чином для мене очевидно, що наприкінці березня буде ймовірно новий рекорд у міжнародних резервах. Так Україні треба виплачувати близько 700 млн. тіла кредиту МВФ.. і так ми продовжуємо віддавати кредити під 2% річних і брати нові під 8.5% у війну богу наших чиновників.
Але в цілому поки що бачиться що резерви зростуть за місяць з 37.1 млрд до 42 млрд доларів на кінець місяця", - йдеться у дописі. 

Читайте також:  На Закарпатті машина дров цьогоріч - золота розкіш: в яку суму обійдеться тверде паливо жителям?Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська