1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградові чиновники хочуть заборонити опозиції контролювати їх дії через ТСК

06.07.2021 22:14 Влада Ексклюзив Голос Карпат

У Виноградівській міській раді провладна більшість, що складається з депутатів двох фракцій («Рідне Закарпаття», «Європейська Солідарність» та двох "перебіжчиків"), намагається заборонити передбачений законодавством інструмент контролю влади, а саме тимчасові контрольні комісії.

Нещодавно на сайті міської ради був опублікований проект рішення «Про затвердження Положення про тимчасові контрольні комісії Виноградівської міської ради», який буде розглядатися на найближчій сесії 14 липня 2021 р. У Положенні, яке розробив апарат міської ради, є норми, що прямо суперечать Закону України «Про місцеве самоврядування» та викривляють сам інститут контрольних комісій.

Апарат міської ради пропонує, аби склад контрольних комісій формувався «з урахуванням права депутатських фракцій на пропорційне представництво», аргументуючи це тим, що всі політичні сили мають право на участь у роботі всіх органів ради. Зауважимо, що при затвердженні Положення про постійні комісії міської ради та їх персонального складу право депутатів на пропорційне представництво не було дотримане – у найважливіших постійних комісіях більшість мають представники провладної коаліції.

Також з юридичної точки зору виглядає безглуздою норма вищезгаданого Положення про обов’язковість включення питання про створення тимчасової контрольної комісії у порядок денний сесії ради. Як відомо, голосування за порядок денний сесії відбувається більшістю голосів депутатів від загального складу ради. Тобто опозиція не зможе скористатися своїм законним правом утворити контрольну комісію, бо навіть не зможе включити це питання в порядок денний. Натомість, частина друга статті 48 закону України «Про місцеве самоврядування» встановлює, що «рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради». Тобто закон прямо передбачає право меншості (однієї третини депутатів) на створення комісії для контролю за діями чиновників тощо.

Не випадково, що апарат міської ради розробив Положення про тимчасові контрольні комісії саме зараз, хоча більшість рамкових документів були затвержені ще на перших сесіях новообраної ради. Активізація у цьому напрямку розпочалася після того, як 03 червня цього року депутатська група «Нова громада» ініціювала створення тимчасової контрольної комісії з метою перевірити діяльність відділу освіти міськради, а також комунальної установи «Центр з обслуговування закладів освіти». Депутати наголошують, що створили тимчасову депутатську комісію для розслідування фактів порушень законодавства керівником комунальної установи Свищом Ю.Ю.

Як відомо, 17 травня Закарпатська обласна прокуратура ініціювала внесення до ЄРДР відомостей щодо грубого порушення законодавства про працю (частина 1 статті 172 ККУ), що могло мати місце з боку директора ЦОЗО Юрія Свища по відношенню до директора Виноградівської ЗОШ №3 Габріели Гомокі.

Згідно з давньою європейською практикою, опозиційні сили завжди мали дієвий інструмент контролю над органами влади. Це важливий запобіжник для недопущення узурпації влади кількома політичними силами. Такий важіль впливу передбачений і в українському законодавстві. У статті 48 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено право опозиційних депутатів місцевих рад створювати тимчасові контрольні комісії з метою "здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування".

Нагадаємо, Закарпаття знову поставило Київ перед вибором.

Також раніше Керівництво освіти Виноградова не прийшло на судове засідання щодо поновлення на роботі Габріелли Гомокі.

Читайте на ГК:На Виноградівщині сидітимуть без світла: на яких вулицях не буде електроенергії 15 лютого (ПЕРЕЛІК)
Читайте на ГК:Намагався зґвалтувати 9-річну дівчинку у Виноградові: злочинець-рецидивіст відправиться за ґрати на 11 років
Читайте на ГК:Їх звичаї для нас здаються незвичними: Виноградівчанка розповіла про життя в Іспанії (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська