1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Керівництво освіти Виноградова не прийшло на судове засідання щодо поновлення на роботі Габріелли Гомокі

30.06.2021 15:51 Кримінал Голос Карпат

Освітянка судиться із КУ "Центр з обслуговування закладів освіти" через незаконне звільнення з роботи.

Освітянка судиться із КУ

Сьогодні, 30 червня, у Виноградівському районному суді відбулось судеве засідання за заявою освітянки Габріелли Гомокі щодо скасування наказів про оголошення догани, про звільнення та поновлення на роботі, стягнення моральної шкоди від відповідача - комунальної установи "Центр з обслуговування закладів освіти" Виноградівської міської ради Закарпатської області.

Як стало відомо, відповідач до суду не з'явився. Про це на своїй Фейсбук-сторінці поінформував депутат Виноградівської міської ради Артур Івашко, котрий разом із колегами із депутатської групи "Нова громада" прийшов підтримати неазаконно звільнену директорку Виноградівської ЗОШ №3.

Також відомо, що перенесенню розгляду справи передувало клопотання відповідача про відкладення розгляду, яке подали 29 червня. Відтак, нове судове засідання призначили на 14-ту годину 11 серпня.

Враховуючи практику поведінки КУ "Центр з обслуговування закладів освіти" у подібних ситуація, їхні дії - спроба затягнути справу.

Нагадаємо, 13 травня директор КУ "Центр з обслуговування закладів освіти" Юрій Свищо звільнив Габріеллу Гомокі з посади директора Виноградівської ЗОШ №3 ім. Жігмонда Перені. Варто додати, що ця ЗОШ - школа з мовою навчання угорської нацменшини. Передували звільненню освітянки дві догани. У підсумку управління Держпраці в Закарпатській області знайшло у діях Свища порушення вимог законодавства про працю (частина 1 статті 41 КУпАП) і подало до суду. Крім того, Закарпатська обласна прокуратура ініціювала досудове розслідування у кримінальному провадженні з підозрою щодо грубого порушення законодавства про працю (частина 1 статті 172 ККУ).

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська