1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпаття знову поставило Київ перед вибором

05.07.2021 21:49 Влада ВАЖЛИВО

(Адже ніхто не хоче виглядати “весільним генералом”, особливо, коли це справжній генерал).

(Адже ніхто не хоче виглядати “весільним генералом”, особливо, коли це справжній генерал).

Про це пише на своїй фейсбук сторінці Василь Кіш - депутат Виноградівської міської ради.

Завтра на українсько-словацькому енергетичному форумі у Тур’я Пасіці працюватиме делегація високопосадовців з Києва. Серед них - куратор Закарпаття від провладної партії Микола Тищенко, який опікується не так енергетичним, а скоріше політичним життям області.

Тому і від цього візиту можна очікувати нових рухів у продовженні політичного переформатуванні області. Разом з головою облради Олексієм Петровим Тищенко є однією з ключових осіб в історії про розлучення між “Слугами народу” і “Рідним Закарпаттям”.

Ця історія зараз на стадії кульмінації в Києві, однак нагадаю, що свої перші прояви вона мала у Виноградові. Ще восени 2020-го виноградівські “слуги” попереджали про ризики “контрабандної” узурпації і відмовилися бути просто формальною оболонкою “Рідного Закарпаття”. На жаль, інші райони мовчали і Київ спромігся лише на status quo.

А дарма. Пройшло півроку і проблема, яку тоді приглушили на місцевому рівні, проявила себе на обласному. Набагато вищою стала і ціна питання.

По-перше, згаданий раніше Тищенко. Це все-таки член команди Офісу Президента. Маючи індульгенцію, він пішов у ва-банк у конфлікті з чотирма нардепами “Рідного Закарпаття” та головою ОДА. Кроки назад і навіть призупинка, черговий status quo сприйматимуться як слабкість Банкової перед регіональними групами впливу.

По-друге, питання відносин Україна - Угорщина. Знімати напругу буде складно без повернення закарпатських угорців в обласну коаліцію, в якій немає РЗ. А дежавю Василя Брензовича в українській політиці може співпасти з ймовірними перевиборами у 73 окрузі, де вже не буде спроможного конкурента. Одним махом - і представництво лояльних нацменшин у парламенті, і виконання президентської обіцянки про покарання за кнопкодавство.

По-третє, на фоні децентралізації гострішає розумінням того, що при першій нагоді дрібнорегіональні політичні групи змінять свої політичні орієнтири. Це така ж данність, як і хитрощі місцевих феодалів обіцяти повну відданість і прислужність столичній владі, паралельно узурпуючи всі рішення, посади і потоки під себе. Представникам центру перепадає тільки роль “весільних генералів”(на яку справжні генерали не погоджуються)

Нагадаємо, що У Виноградові перекинувся мікроавтобус (ВІДЕО, ФОТО)

Читайте на ГК:До Виноградова по дорозі на фронт завітав грузинський політик і воїн Коба Хабазі (ФОТО)
Читайте на ГК:З Угорщини на Виноградівщину: школи двох громад отримали техзасоби для полегшення навчання (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Відключатимуть на кількох вулицях: у Виноградові можливі перебої з електропостачанням

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська