1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградові перевірка органів управління освітою залишилась «на паузі», а на головного освітянина Юрія Свища очікують два суди (ВІДЕО)

16.06.2021 15:12 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Позачергова сесія Виноградівської міськради, на якій мали ще раз розглянуте ветоване міським головою рішення про створення комісії з перевірки роботи освіти громади, не відбулась.

Позачергова сесія Виноградівської міськради, на якій мали ще раз розглянуте ветоване міським головою рішення про створення комісії з перевірки роботи освіти громади, не відбулась.

На сьогодні, 16 червня, було скликано шосту позачергову сесію Виноградівської міськради з порядком денним, на якому мали повторно розглянути рішення чергової сесії від 5 червня 2021 №290 «Про створення тимчасової контрольної комісії Виноградівської міської ради». Комісія мала на меті перевірити органи управління освітою Виноградівської громади і підтвердити, чи спростувати можливі порушення в роботі відділу освіти міськради, а також комунальної установи міськради «ЦОЗО» та її структурних підрозділів. 8 червня міський голова Степан Бочкай ветвав рішення чим зупинив його дію.

Проте сесія не відбулась по причині відсутності кворуму: із 34-ох депутатів зареєструвалось лише 15-ть.

Напередодні засідання члени депутатської групи «Нова громада», вони ж і ініціатори створення тимчасової контрольної комісії, таки відвідали залу засідань. Депутати розмістили в президії гасло «Освіта без політики» та записали відео-звернення зі своєю позицією щодо ветованого рішення.

В подальшому гасло було зірване представниками більшості, членами депутатської групи «За розвиток».

Нагадаємо, потреба провести аналіз роботи в освіті остаточно назріла після скандального звільнення директора Виноградівської ЗОШ №3 Габріели Гомокі, 13 травня 2021 року.

Вже 17 травня, через підозру у грубому порушенні законодавства про працю посадовими особами та директором "ЦОЗО" Юрієм Свищем, з ініціативи прокуратури області відомості по даному факту були внесені до ЄРДР. Досудове розслідування розпочато за ч. 1 ст. 172 ККУ.

Крім того, у висновку управління Держпраці зазначається, що у діях Свища є порушення ч. 1 ст. 41 КУпАП (Порушення вимог законодавства про працю). Складений адмінпротокол направлений до Виноградівського райсуду і запланований до розгляду на 24 червня.

На 30 червня у Виноградівському райсуді призначене судове засідання по позовній заяві Габріелли Гомокі щодо поновлення на роботі.

Як у випадках поданих до суду заяв, так і в кримінальному провадженні, головним відповідальним за звільнення освітянки є директор «ЦОЗО» Юрій Свищо, котрий підписував наказ про звільнення Гомокі.

Читайте також: «Новий заступник мера, подарунок для "Закарпаттяобленерго" та створення комісії з перевірки роботи освіти: найголовніше з п’ятої сесії Виноградівської міськради (ВІДЕО)».

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська