1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Новий заступник мера, подарунок для "Закарпаттяобленерго" та створення комісії з перевірки роботи освіти: найголовніше з п’ятої сесії Виноградівської міськради (ВІДЕО)

04.06.2021 09:09 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Чотиригодинна сесія була гарячою на дискусії, відзначилась численними порушеннями регламенту та одноосібною підтримкою більшістю неоднозначних питань.

Чотиригодинна сесія була гарячою на дискусії, відзначилась численними порушеннями регламенту та одноосібною підтримкою більшістю неоднозначних питань.

3 червня у Виноградові пройшла п’ята месія міськради. На розгляд депутатів винесли понад сто питань порядку денного, які, попередньо, були опрацьовані під час роботи постійних комісій.

Цього засідання депутати міськради вперше працювали в системі електронного голосування «ГОЛОС». Тож ця сесія відзначилась багаторазовим порушенням регламенту з боку міського голови Виноградова Степана Бочкая: виконувати функції головуючого в президії йому допомагав один із заступників.

Серед сюрпризів – призначення заступників міського голови. У лютому від коронавірусної хвороби помер перший заступник міського голови Василь Ціцей і його посада до цього часу залишалась вакантною. Очікувано її зайняв один із заступників міського голови Адальберт Сверенко. Раніше він обіймав посаду першого заступника голови у ліквідованій внаслідок адмінреформи Виноградівській районній раді, а наразі є чинним депутатом Берегівської районної ради.

На місце Сверенка призначили його соратника і колегу по Берегівській райраді, ексголову Виноградівської райради, Віталія Любку. На своїй минулій посаді Любка, зокрема, відзначився постійними кадровими і фінансовими скандалами та судами в освіті Виноградівщини, а також втратою самого району, який приєднали до Берегівського. За словами депутатів його зарплата складатиме 450-500 тисяч гривень у рік.

Варто нагадати, при цьому у громаді існує заборгованість у заробітній платі технічним працівникам освіти. Також, через брак коштів, самі освітяни ризикують залишитись без відпускних.

Відповіді на питання, чи є доцільним утримувати ще одного заступника при дефіциті бюджету, а також якими питаннями він буде займатись на цій посаді, депутати так і не дочекались.

Кадрові призначення підтримала депутатська більшість.

В той же час та сама більшість проголосувала за зменшення грошових надходжень, які наповнюють місцевий бюджет. Депутати внесли зміни до рішення сесії від 23.03.2021 року №136 і зменшили орендну ставку із 12-ти до 5% для кількох десятків земельних ділянок, які віддали в оренду «Закарпаттяобленерго» на 49 років.

Обгрунтовувала депутатська більшість свою позицію тим, що в інших громадах орендні ставки менші. В той же час у Королівській громаді, наприклад, вона складає 12%.

ПАТ «Закарпаттяобленерго» із статутним капіталом понад 31 мільйон гривень належить групі родини Льовочкіних. Власницею ПАТ, через кіпрську офшорну компанію «ОМБРІ ЕЛЕКТРІКАЛ ЕНЕРДЖІ КО.ЛІМІТЕД», є нардеп Юлія Льовочкіна, рідна сестра ексголови Адміністрації Президента часів Януковича Сергія Льовочкіна.

Гарячі дискусії продовжились до кінця сесії. Приводом для останньої стала ініціатива депутатської групи «Нова громада» про створення тимчасової контрольної комісії міськради «Перевірка органів управління освітою Виноградівської громади», мета якої – перевірка діяльності відділу освіти міськради, а також комунальної установи міськради «ЦОЗО» та її структурних підрозділів.

Потреба провести аналіз роботи в освіті остаточно назріла після скандального звільнення директора Виноградівської ЗОШ №3 Габріели Гомокі. В прокуратурі області підозрюють, що освітянку звільнили з особистих мотивів. За фактом можливого грубого порушення законодавства про працю (ч.1 ст. 172 ККУ) проти директора ЦОЗО Юрія Свища розпочато кримінальне провадження.

Попри намагання більшості блокувати створення тимчасової контрольної комісії, «Нова громада» змогла відстояти свою ініціативу.

Також на п’ятій сесії Виноградівської міськради розглянули ряд земельних питань, прийняли кодекс етики депутата та створили комісію по інвентаризації комунального майна. Мета останньої, зокрема, віднайти комунальне майно, земельні ділянки та будівлі, які можуть перебувати у тіньовій оренді через наявні у міськраді схеми.

Нагадаємо, проти директора КУ ЦОЗО Юрія Свища розпочато кримінальне провадження через підозру у грубому порушенні законодавства про працю.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська