1. Головна
  2. >
  3. Культура

На Виноградівщині відзначать сторіччя з дня народження Івана Семедія

248
Культура Новини Виноградова

Народився Іван Семедій 26 червня 1921 року у Виноградівському селі Мала Копаня.

На Виноградівщині відзначать сторіччя з дня народження Івана Семедія

Батьки змалечку виховували його в любові й повазі до рідної віри, яку через усе своє життя він ніс у своєму серці і ні разу не відвернувся від неї, навпаки, вчив інших поважати й любити ту віру, в якій ми народились і яка передавалась на нашій землі з покоління в покоління.

6 липня 1947 року Іван Семедій був призначений префектом і викладачем Ужгородської богословської академії Теодором Ромжею, урядуючим єпископом, якого, під час заборони греко-католицької церкви радянською владою, вбили (1947р) В цей же час він виконував функції нотаріуса єпархіального управління.

За радянські роки знищували все, що стосувалося віри та Івану Семедію вдалося зберегти церкву рідної землі, а його послідовники дали життя новій Мукачівській греко-католицькій церкві. Після вбивства епископа Теодора Ромжі Іван Семедій, отримавши водійські права пішов працювати водієм на один з ужгородських заводів, але вночі він приймав своїх вірян продовжуючи тайно служити своїй Церкві.

24 серпня 1978 року у селі Оноківці, що поблизу Ужгорода, отримав єпископські свячення з рук єпископа Олександра Хіри та владики Константина Сабова. І майже через тридцять років грекокотолицька церква наважилась вийти з підпілля. Це сталось 4 серпня 1987 року.  Владика Іван Семедій разом з іншими єпископами брав участь у домаганні перед владою в Москві легалізації греко-католицької церкви. Проте реалізувати це вдалося лише 1990 року.

У січні 1991 року став єпископом-ординарієм Мукачівської єпархії. 21 січня 1991 року отримав підтвердження повноважень єпархіального єпископа від Отця Івана Павла ІІ.

У листопаді 2002 року, після досягнення свого 75-річчя згідно з каноном Іван Семедій вийшов на емеритуру (пенсію).

Помер владика на 88- му році свого життя 6 грудня 2008. Його поховали в рідному селі на Виноградівщині.

У рідному селі й досі шанують пам'ять великого вірянина. В 2011році в Малій Копані з’явилась вулиця з його іменем, а на подвір’ї місцевої церкви у 2016 році освятили пам’ятник єпископу Мукачівської греко-католицької єпархії Івану Семедію.

Сьогодні в Малій Копані пройдуть урочистості святкування сторіччя від дня народження владики Івана літургією, панахидою та спогадами про великі діяння Семедія.

Нагадаємо, На Закарпатті відзначатимуть 100-річчя з дня народження відомого письменника.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber