1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

З 1 червня Кабмін підвищить тариф на електроенергію: Кучеренко озвучив наскільки здорожчає світло

4829
Бізнес Україна

Вартості кіловат-години імовірно здорожчає в 1,5 раза.

З 1 червня Кабмін підвищить тариф на електроенергію: Кучеренко озвучив наскільки здорожчає світло

 Кабмін готує підвищення тарифу на електроенергію до 4 грн. Відповідну заяву зробив депутат Верховної Ради Олексій Кучеренко.

Уряд розглядає можливість підвищення вартості кіловат-години. Зміни очікуються уже з 1 червня. Про це народний обранець вказав сьогодні, 9 травня. Кучеренко зазначив, що вітчизняна енергетика перебуває у вкрай складному становищі. Пошкоджені об'єкти критичної інфраструктури, страждає державний бюджет.

За словами депутата парламенту, вчора Україні у пікові години не вистачило потужності 1300 МВт. Тому було прийняте рішення запровадити для виробництва та промисловості графіки обмеження потужності.

Обмеження діяли у період з 18.00 до 23.00. Це призвело до втрати енергетичними компаніями близько 50 млн грн. Якщо такі заходи впроваджувати щодня протягом місяця, буде втрачено близько 1,5 млрд грн.

Відповідно Кабінет Міністрів відреагує на критичну ситуацію в енергосистемі. Олексій Кучеренко наголосив, що тариф на світло планують підвищити майже у 1,5 раза – до 3,5 або 4 грн/кВт-год.

"Вона, мабуть, сумна, неприємна, але, як на мене, вона така очевидна. Уряд реально готує підвищення ціни на електроенергію для населення. Я думаю, це, на жаль, відбудеться з 1 червня -мій прогноз. Я знаю, що обговорюється ціна в діапазоні 3,5-4 гривні, тобто приблизно у 1,5 разу. Ось така реальна картина, яка, на жаль, у цій ситуації буде урядом прийматись. Тому будемо дискутувати. Будемо запрошувати уряд, щоб він показав розрахунки", - заявив нардеп.

Кучеренко вважає, що життя "саме буде балансувати" ситуацію, в якій опинилася вітчизняна енергетика.

Як відомо, наразі 1 кВт-год коштує 2,64 грн. За електроенергію можна платити вдвічі менше, якщо встановити двозонний лічильник. Побутові споживачі тоді сплачуватимуть всього 1,32 грн/кВт-год.

Читайте також: Дешевше буде заплатити: без яких благ можуть залишитися деякі закарпатці?

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber