1. Новини Закарпаття
  2. >

Для деяких автовласників озвучили приємну новину: чим “обрадували” водіїв?

03.05.2024 20:46 Бізнес Актуально

Ця новина стане приємною для власників автомобілів, які заправляються дизелем.

Ця новина стане приємною для власників автомобілів, які заправляються дизелем.

У травні 2024 року українські мережі АЗС можуть значно зменшити роздрібні ціни на дизельне паливо. Але бензин навряд чи дешевшатиме. Такий прогноз можна зробити на підставі цін на нафту на світових ринках та після аналізу ситуації на паливному ринку України, пише Today.ua.

На початку травня 2024 року на світових ринках знизилися ціни на нафту та нафтопродукти, хоч і не дуже сильно. Зараз на лондонській біржі ICE Futures нафта сорту Brent коштує 83,44 долара за барель (бочку). На Нью-Йоркській товарній біржі американська нафта WTI коштує 79 доларів за барель.

Це означає, що в Україні роздрібні ціни на пальне можуть знизитись. Станом на 1 травня 2024 року в нашій країні бензин А-95 у середньому коштував 55,84 грн за літр, а дизельне паливо – 54,20 грн за літр. У квітні у деяких українських мережах АЗС вартість бензину А-95 подолала психологічну позначку 60 грн за літр. Така ціна спостерігалася у кількох преміальних мережах АЗС.

Що чекати власникам бензинових автомобілів у травні поточного року? Зважаючи на все, великого підвищення вартості бензину не буде, як і зниження цін. Знижена маржа на бензині продовжуватиме утримувати ціни. А ось із дизельним паливом ситуація трохи інша. У травні дизель на українських АЗС може помітно подешевшати. Чому? На це є кілька причин. Одна з них – пропозицій щодо дизельного палива більше, ніж попит. Втім, багато на роздрібному паливному ринку також залежатиме від курсу гривні.

В Україні зараз бензин А-95 у середньому коштує 55,97 грн за літр, дизельне паливо – 54,20 грн за літр, а автогаз – 27,53 грн за літр. Найдешевше зараз заправити бензинове авто можна у Хмельницькій та Закарпатській областях. Там бензин А-95 у середньому коштує 55,23 та 55,29 грн за літр відповідно.

Дизельний автомобіль найдешевше можна заправити також у Закарпатській та Хмельницькій областях. Там ДП у середньому коштує 53,05 та 53,09 грн за літр відповідно. Що ж до автомобілів з ГБО, то автогаз найдешевший у Вінницькій області – в середньому 26,97 грн за літр.

Читайте також: Під 60 грн за літр?: стрімке зростання цін на пальне та прогноз щодо подальшого здорожчання

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська