1. Новини Закарпаття
  2. >

“Нічого особистого - тільки бізнес”: Coca Cola отримала рекордний прибуток за 2023 рік в Росії

06.04.2024 13:48 Бізнес ВАЖЛИВО

Це найвищий показник за останні роки.

Це найвищий показник за останні роки.

У інформації йдеться, що ТОВ "Мултон партнерс", який є російським підрозділом Coca-Cola HBC Holdings B. V., у 2023 році отримало чистий прибуток у розмірі 10,3 млрд рублів, що в 2,2 раза більше, ніж у 2022 році (4,6 млрд рублів).

Виручка компанії підвищилася до 77,3 млрд рублів з 74,2 млрд рублів у 2022 році, прибуток від продажів - до 13,4 млрд з 10,6 млрд рублів. Валовий прибуток зріс незначно - до 41,8 млрд рублів з 41,5 млрд рублів відповідно.

Українцям відомо, що Coca-Cola пішла з Росії

У 2022 році після тиску у зв’язку з спонсоруванням війни, компанія просто внесла зміни в російські операції. Зокрема, було припинено виробництво брендів Coca-Cola Co. в РФ, російський підрозділ було перейменовано на "Мултон партнерс", який тепер випускає бренди "Добрий", "Багатий" і "Моя сім'я" - гарні назви, чи не так?! 

До слова, сировина закуповується на внутрішньому ринку. У Росії Coca-Cola HBC належать 10 заводів з виробництва безалкогольних напоїв і соків.

Раніше Coca Cola виявляла своє незадоволення, що вихід із Росії знизить показники виручки та операційного прибутку компанії на 12% за рік.

Тому просто створивши іншу юридичну особу, компанія продовжує бізнес в країні-агресорі, платить там податки і спонсорує війну. Тільки тепер юридично вона майже “чиста”.

Що ж до PepsiCo, вона також не припинила діяльність в Росії.  Компанія повідомила, що почне продавати в Росії газовану воду Pepsi під брендом Evervess-Cola. Перші партії напою з'явилися в магазинах Росії ще у березні 2023 року.

Змінили етикетки, щоб не "муляли" око українцям і західним “борцям за справедливість”.

Читайте також: Продаж цигарок під жорстким обмеженням: ВР "порадувала" українців черговим "сюрпризом"