1. Новини Закарпаття
  2. >

Тотальний контроль чи нові можливості?: в Україні запустять електронну гривню

28.03.2024 23:58 Бізнес Актуально

Цифрові гроші на відміну від паперових залишають цифровий слід, яким зможуть відстежувати органи контролю.

Цифрові гроші на відміну від паперових залишають цифровий слід, яким зможуть відстежувати органи контролю.

В Україні готуються запустити електронну гривню Спочатку проведуть тестування цифрової валюти, а згодом узгодять терміни її введення. Стало відомо, що за допомогою е-гривні можна буде легко контролювати фінансові операції громадян.

Про це йдеться у матеріалі "Апострофа".

Тестування е-гривні проведе Нацбанк, які після нього ухвалить рішення, чи "ходитиме" вона на постійній основі.

Електронна гривня не те саме, що й криптовалюта, хоча обидві функціонують на блокчейні. Головна відмінність у тому, що цифровою валютою управляє регулятор – НБУ. Курс е-гривні буде таким, як у звичайної.

Проте українці не відчують принципової різниці, бо й те, й інше – "віртуальні гроші".
Колишній член Ради НБУ Віталій Шапран зазначив, що якщо в країні сучасна платіжна система така, як в Україні, коли платежі проводяться за 5-10 хвилин, споживачеві складно буде помітити різницю між CBDC (цифрові валюти центральних банків) та фіатною національною валютою.

Вказано, що українці зможуть розраховуватись електронними гривнями за допомогою електронних гаманців, які в нашій країні на законодавчому рівні прирівнюються до банківських рахунків через додатки на мобільних телефонах. Таким чином, перш за все йдеться про подальше спрощення проведення розрахунків.

Однак є важливий нюанс - цифрові гроші залишають цифровий "слід". Таким чином, інформація про громадян та бізнес стає доступною для органів контролю. Вони зможуть відстежувати доходи та витрати користувачів системи, тому багатьом така перспектива не сподобається. Але у світі обходяться й без суттєвих слідів використання цифрової валюти.

За словами Шапрана, найкращі результати показують центральні банки, які запропонували вигідні умови користування цифровою валютою. Результати були кращими там, де CBDC за рівнем анонімності транзакцій була аналогом готівки.

Читайте також: Поїздка на автомобілі стане розкішшю?: в Україні подорожчає пальне і шокує вартістю

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська