1. Новини Закарпаття
  2. >

Вже з 15 березня: водіїв попередили про різке подорожчання Зеленої картки

12.03.2024 20:58 Бізнес ВАЖЛИВО

Ця карта потрібна водіям, які планують їхати за кордон власним автомобілем.

Ця карта потрібна водіям, які планують їхати за кордон власним автомобілем.

Моторне транспортне страхове бюро України попередило автомобілістів про подорожчання Зеленої картки. Її вартість значно збільшиться з 15 березня, пише Today.ua.

Зелена карта – це міжнародний аналог звичного українським автомобілістам внутрішнього страхового поліса. У країнах, де автострахування є обов'язковим, воно вбереже власників авто від багатьох проблем із місцевим законодавством. Якщо мандрувати всередині такої країни без Зеленої карти, можна отримати штраф за її відсутність.

Якщо українець потрапить у ДТП за межами батьківщини, Зелена карта покриє витрати на компенсацію збитків третім особам. Зазначимо, що всі країни Європи входять до угоди щодо використання Зеленої карти. Також вона обов'язкова на території Азербайджану, Ізраїлю, Туреччини, Марокко та Тунісу.

З 15 березня тарифи на оформлення Зеленої картки суттєво зростуть.

Якщо ви плануєте візит до європейської країни на 15 днів, то для вас вона коштуватиме 1120 грн (до 15 березня – 1002 грн). Оформлення документа, який діятиме місяць, вимагатиме внесок у 1783 грн (зараз 1595 грн), на три місяці – 4812 грн (зараз 3789 грн).

Якщо ви маєте намір оформити міжнародний автомобільний поліс терміном на один рік, слід поквапитися. Вже за три дні його вартість буде встановлена на рівні 12 446 грн. Наразі ще можна встигнути отримати Зелену карту строком на рік за 8769 грн.

Читайте також: Вже у квітні: водіїв зобов’яжуть встановлювати новий розпізнавальний знак на авто (ПОСТАНОВА)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська