1. Новини Закарпаття
  2. >

З 1 березня: відомо, на скільки зростуть доходи пенсіонерів після індексації

23.02.2024 20:51 Бізнес Актуально

Це буде вже третя індексація пенсій в Україні за час повномасштабної війни.

Це буде вже третя індексація пенсій в Україні за час повномасштабної війни.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо проведення індексації пенсій з 1 березня 2024 року. Денис Шмигаль також повідомив, наскільки в середньому піднімуть виплати українським пенсіонерам.

В Україні готуються провести третю за час повномасштабної війни індексацію пенсій. Таке рішення було ухвалено під час нового засідання Кабінету Міністрів 23 лютого 2024 року. Про це повідомив у своєму телеграмі-каналі прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Індексація пенсій відбудеться з 1 березня. Відповідне рішення ухвалили сьогодні на засіданні Уряду. Це вже третя індексація за час повномасштабної війни. Пенсії буде підвищено майже на 8%", - заявив глава уряду.

За словами Шмигаля, у середньому пенсії українських пенсіонерів стануть вищими на 322 гривні, а середній розмір виплат зросте до 5 717 гривень.

Як зазначив прем'єр-міністр, березнева індексація торкнеться понад 10 мільйонів українців. З них 9,5 мільйона – це цивільні пенсіонери, майже 600 тисяч – працівники силових відомств, а близько 100 тисяч – це постраждалі від катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Денис Шмигаль додав, що вже з 1 квітня відбудеться автоматичний перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів з урахуванням оновленого страхового стажу. В результаті ще 654 тисячі українців почнуть отримувати більше. Крім того, 2024 року пройде індексація мінімальних пенсій.

Читайте також: Інформація від Міненерго: українцям пояснили, яким буде тариф на електрику з 1 березня

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська