1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні зміняться ціни на автогаз на АЗС: що варто знати водіям

21.02.2024 16:39 Бізнес Актуально

В Україні через блокаду кордону польськими мітингувальниками може подорожчати автогаз на АЗС. При цьому дефіциту продукції не прогнозують.

В Україні через блокаду кордону польськими мітингувальниками може подорожчати автогаз на АЗС. При цьому дефіциту продукції не прогнозують.

Через потребу об'їжджати польську ділянку кордону при імпорті скрапленого газу, здорожчання цього пального може становити до 3 грн/л. Про це "Укрінформу" заявив директор консалтингової групи "А95" Сергій Куюн.

"По скрапленому газу очікуємо здорожчання. Але, якщо восени здорожчання було через дефіцит, бо 30% імпорту було заблоковано, то зараз дефіциту не буде. Але Польща залишається великим постачальником автогазу", – пояснив він.

Куюн зазначив, що постачальникам автогазу через технічні причини переорієнтуватися на залізницю тяжко й вони мусять об'їжджати польський кордон через Словаччину чи Румунію.

"Це коло буде коштувати нам до приблизно 3 грн на літр. Ми бачимо, що вже підвищуються ціни як у роздрібному ринку, так і в оптовому", – прогнозує експерт.

На ринок бензину та дизельного пального впливу наразі експерт не прогнозує, адже постачальники цього пального уже пристосувалися до блокади.

"Що стосується залізниці, поки що ознак блокування перевезень нафтопродуктів не бачимо. Постачальники, в тому числі Orlen, планують відвантаження", – підкреслив Куюн.

Читайте також:  Містична краса високогір'я Карпат: у мережі поділилися неймовірними кадрами (ФОТОФАКТ)