1. Новини Закарпаття
  2. >

Махінації з родовищами закарпатської глини: прокуратура взялася за компанії групи Голден Тайл

15.02.2024 11:28 Бізнес

Через махінації компаній Голден Тайл на аукціонах Держгеонадр родовища можуть повернути державі. Прокуратура вимагає у суду визнати недійсними результати цих аукціонів, договорів купівлі-продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

Через махінації компаній Голден Тайл на аукціонах Держгеонадр родовища  можуть повернути державі. Прокуратура вимагає у суду визнати недійсними результати цих аукціонів, договорів купівлі-продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

Про це повідомляє УНІАН.

Так, прокурори встановили, що у вересні 2022 року через електронний портал Prozorro проводилися 4 аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами чотирьох родовищ глини на території Закарпатської області.

За даними прокуратури, учасники вчинили протиправні дії. А саме: використовували одну ІР-адресу, надавали один одному фінансову допомогу для здійснення господарської діяльності, у тому числі, з метою оплати участі в аукціоні.

З Єдиного державного реєстру судових рішень (до прикладу див. тут і тут) відомо, що мова йде про аукціони, які у змові з ТОВ «Арт буд сервіс» виграли компанії керамічної групи «Голден Тайл»: ПрАТ «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів» та КП «Полонський завод «Маяк».

Крім вимоги щодо анулювання торгів, прокуратура просить застосувати правові наслідки недійсності правочинів, встановивши, що гроші, сплачені переможцями аукціонів 15 млн гривень за придбання спецдозволів мають бути стягнутими в дохід держави.

ЗМІ писали, що у листопаді 2023 року, громадська організація «Геологія України» звернулась із запитом до Офісу Генерального прокурора ініціювати подання позову щодо виявленої змови на п’яти аукціонах Держгеонадр.

Як зазначали в  ГО «Геологія України», через порушення законодавства про захист економічної конкуренції держбюджет міг недоотримати десятки мільйонів гривень.

Раніше, 20 вересня 2023 року, за антиконкурентні дії на цих торгах Антимонопольний комітет України призначив штрафи компаніям керамічної групи Golden Tile Ceramic Group («Голден Тайл»; засновник Валентин Шеветовський). Під час розгляду справ АМКУ зібрало низку доказів, що свідчать про наявність узгодженої поведінки між відповідачами під час підготовки та участі в п’яти аукціонах, зокрема: використання ними спільної ІР-адреси, комунікація та господарські відносини між згаданими компаніями.

Як зауважила додатково прокуратура, учасники надавали один одному фінансову допомогу для здійснення господарської діяльності, у тому числі, з метою оплати участі в аукціоні.

Доля ще одного, п’ятого аукціону (чи є по ньому судове провадження), наразі невідома. Прокуратура поки повідомила про розгляд справи по чотирьом торгам.

В групі «Голден Тайл», що належить бізнесмену Валентину Шеветовському, та в «Арт Буд Сервіс» відмовились прокоментувати журналістам викладену інформацію про факти змови на аукціонах.

Видання Nadra.info писало, що рішення АМКУ щодо узгоджених дій на аукціонах Держгеонадр вже призвели до відміни результатів таких торгів. Суди двічі визнавали недійсними спецдзоволи, куплені у змові.

Читайте також:  Українець втратив дорогуще авто на одному з кордонів Закарпаття: відома причина (ФОТО)