1. Новини Закарпаття
  2. >

Нацбанк здивував оптимізмом: що чекає українців у 2025-2026 роках

04.02.2024 11:31 Бізнес

У свіжому огляді економіки від Нацбанку є доволі оптимістичні припущення та інші цікаві речі.

У свіжому огляді економіки від Нацбанку є доволі оптимістичні припущення та інші цікаві речі.

Прогноз на 2025-2026 роки: З одного боку, у післявоєнний час зростання доходів населення та повернення мігрантів стимулюватиме попит на послуги з ремонту житла і товари довготривалого користування. Також очікується збільшення попиту на послуги відпочинку, туризму, ресторанів тощо.

В Нацбанку підтверджують: “2024 р. значний дефіцит бюджету зумовлюватиметься високими видатками на оборону, то в наступні роки – суттєвими потребами на відновлення …”. Отже, у ЦБ вважають що війна має звершитися можливо навіть у цьому році. Адже навіть на 2025 рік закладається зниження безпекових ризиків і витрат на оборону. Звідки такі очікування, поки не зрозуміло.

Прискорення інфляції: Як писав Hugs.fund, НБУ очікує прискорення інфляції із середини року через зростання цін на сирі продукти: “це стане наслідком вичерпання впливу надзвичайно сприятливих погодних умов минулого року на пропозицію продовольства”.

Також варто зазначити, що половину темпів інфляції в наступні роки буде забезпечувати зростання адміністративних тарифів. А це:

  • зростання акцизів на тютюнову продукцію для виконання євроінтеграційних зобов’язань,
  • очікуване підвищення цін на пальне навесні 2024 року, знову через податки,
  • скасування мораторію на підвищення тарифів на послуги ЖКГ.

Облікова ставка: Сильного зменшення облікової ставки в цьому році вже не варто очікувати. І це не тільки через інфляційні ризики з другої половини. НБУ має за ціль зберегти привабливість ОВДП, оскільки це ставатиме все вагомішим інструментом фінансування дефіциту.

Гарні ставки за ОВДП ще важливі для зменшення тиску на курс. Адже стабільного розвитку ситуації НБУ дозволятиме більшу курсову гнучкість. Що це може означати? Якщо гнучкість буде більша, то НБУ дозволить гривні “бігати” далі. Отже, можна очікувати досягнення нових рівнів.

За матеріалами Hugs.fund.

Читайте також: Нацбанк запустив в обіг нові 5 гривень: як виглядає монета (ФОТО)

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими