1. Новини Закарпаття
  2. >

Відключення електроенергії за борги: експерт виступив проти такої міри покарання

03.02.2024 20:45 Бізнес Думка

Кабмін скасував мораторій на відключення ЖК послуг, який діяв від початку повномасштабного вторгнення.

Кабмін скасував мораторій на відключення ЖК послуг, який діяв від початку повномасштабного вторгнення.

Експерт з питань у сфері енергетики та ЖКГ висловив власну думку щодо ситуації з відключенням електроенергії боржникам. Олег Попенко вважає, що це не змусить українців платити за світло, а лише спричинить проблеми.

Кабінет Міністрів скасував мораторій на відключення житлово-комунальних послуг у разі існування боргу, який діяв із початку повномасштабного вторгнення. Тому боржників попередили, що незабаром вони можуть залишитися без світла. Таке рішення влади прокоментував експерт з питань у сфері енергетики та ЖКГ Олег Попенко.

У розмові з українським політологом Юрієм Романенком він зазначив, що в Україні вже почалися масові відключення електроенергії, а також газу боржникам.

"Борги озвучили дуже великі. На минулому ефірі я назвав цифру 140 мільярдів – це за моїми розрахунками. А виявилося, цифра, якщо брати лінійне порівняння, то набагато більша – у рази, близько 240 мільярдів", - заявив Попенко.

Експерт також зазначив, що звичайні українці, а це 85-90 відсотків населення, просто не мають грошей, щоб погасити борги з комунальних послуг. Тому навіть запровадження штрафів та ризик відключення електроенергії не змусить їх це зробити.

"Це дорога в нікуди. Це призведе до того, що люди почнуть відчайдушно розпродавати майно. Неможливо погасити суму в 240 мільярдів, у населення немає таких коштів на депозитах, не кажучи вже про готівку", - додав Олег Попенко.

Читайте також: Блакитне “золото”: українцям назвали тарифи на газ з 1 лютого

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!