1. Новини Закарпаття
  2. >

Любителів “подиміти” знову обрадували: ціни на цигарки знову зростуть

20.01.2024 22:52 Бізнес Актуально

Скільки коштуватиме одна пачка тютюнових виробів після здорожчання?

Скільки коштуватиме одна пачка тютюнових виробів після здорожчання?

Українським курцям доведеться витрачати ще більше грошей на шкідливу звичку. 2024 року вартість цигарок знову зросте. З чим пов'язане нове підвищення цін, пише ОБОЗРЕВАТЕЛЬ.

Цього року сигарети в Україні стануть ще дорожчими. Очікується, що темпи зростання цін будуть приблизно такими, як і роком раніше.

2023 року ціни на цигарки зросли на 11-13 гривень за одну пачку залежно від класу. Так, українські тютюнові вироби з фільтром коштували в середньому 75,2 гривні, тоді як роком раніше їх продавали по 64 гривні. Вартість сигарет медіум класу лише за один рік зросла з 69,9 до 81,4 гривні, а преміумкласу – з 82,6 до 96,17 гривні.

І в 2024 році курцям доведеться віддавати за одну пачку цигарок у середньому на 12 гривень більше. Українські коштуватимуть близько 78 гривень, вироби медіум класу близько 93,5 гривень, а преміум – понад 108 гривень. Хоча різких стрибків цін не відбудеться, вони підвищуватимуться протягом усіх 12 місяців.

Подорожчання пов'язане з тим, що Україна згідно з директивою ЄС зобов'язалася підвищувати акциз на тютюнові вироби щороку на 20 відсотків. І для вступу до Євросоюзу нашій країні необхідно, щоб вартість однієї пачки відповідала тій, яка встановлена в ЄС, для запобігання контрабанді.

Читайте також: “Думають бабці можуть гідно жити за ті копійки?”: одні з найбідніших пенсіонерів мешкають на Закарпатті (ІНФОГРАФІКА)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!