1. Новини Закарпаття
  2. >

Масштабна схема з відчуження землі: арешт відомого підприємця викликав хвилю обурення в українському бізнесі

19.01.2024 21:57 Бізнес Голос Карпат

Український підприємець Василь Хмельницький висловив своє обурення арештом Ігоря Мазепи, засновника Concorde Capital.

Український підприємець Василь Хмельницький висловив своє обурення арештом Ігоря Мазепи, засновника Concorde Capital.

Хмельницький висловив свою впевненість, що Мазепа, як публічний підприємець з відвертою проукраїнською позицією, не став би ховатись від цивілізованого слідства і надав би пояснення у справі десятирічної давнини.

Він також зазначив, що іноземні інвестиції дуже чутливі до репутаційних ризиків країни, і щоб розвивати економіку України, особливо під час війни, необхідно формувати довіру та демонструвати прозорість та демократичність всіх процесів.

Хмельницький висловив свою стурбованість тим, що масові події, які відбуваються зараз з українським бізнесом, точно не сприяють покращенню інвестиційного клімату в країні. Він також зазначив, що це не перша подібна справа і що це дуже небезпечний тренд для країни, особливо під час війни з зовнішнім ворогом.

Передісторія

18 січня працівники ДБР спільно з Нацполіцією під час спроби виїзду за кордон затримали бізнесмена Ігоря Мазепу, який є організатором схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС.

Окрім Мазепи, також в різних регіонах України затримані ще три учасники злочинної організації, у тому числі брат організатора. Фігуранти затримані на підставі статті 208 КПК України.

29 листопада 2023 року ДБР спільно з Нацполіцією України викрили та затримали учасників злочинної організації, які протиправно заволоділи понад 7 га землі, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС.

Правоохоронці заявляють, що реалізації злочинної схеми сприяли дії окремих посадовців органів Держгеокадастру, які перевищили свої службові повноваження під час прийняття рішень, щодо виділення земельних ділянок.

У листопаді 2023 року було повідомлено 8 підозр за статтями 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), 233 (Незаконна приватизація державного, комунального майна), 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) КК України.

Читайте також: У закарпатців затопило будинки та городи: в області паводок наробив лиха (ВІДЕО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими