1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

За останні десять років зараз ціна - найвища: вартість популярного овочу б’є рекорди

31
Бізнес Україна

Фахівці розповіли, чи слід очікувати подорожчання цього овочу й надалі.

За останні десять років зараз ціна - найвища: вартість популярного овочу б’є рекорди

Аналітики аграрного ринку вказують на стрімке збільшення вартості картоплі. Якщо у середині жовтня кілограм бульби у торговельних мережах коштував 7,50 — 10 гривень, у середині листопада — 8,50 — 12, то тепер, у середині грудня, сягає вже 13 — 17 гривень., пише Expres.

Чому ціни на популярний серед українців овоч повзуть догори? Про це — у розмові з аналітиком Українського клубу аграрного бізнесу Максимом Гопкою і завідувачкою відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Інною Сало. 

Які основні причини подорожчання картоплі? 

● М. Гопка: 

— Є кілька факторів підвищення ціни. По-перше, попит на цей продукт зростає, тому що в людей закінчуються, так би мовити, домашні запаси, які вони робили у вересні. По-друге, цього року площі під картоплю виявилися меншими, якщо порівнювати з 2022 роком, приблизно на 10 — 15%. Щоправда, врожайність була доброю. По-третє, з настанням холоду зросли витрати на зберігання овочів. 
Зауважу, що гуртові ціни на картоплю становлять 11,50 гривні за кілограм, що на 20% більше, ніж місяць тому. Ціна в супермаркетах сягає 15,20 гривні за кілограм — протягом місяця вона зросла на 35%. 

● І. Сало: 

— Ціни на картоплю залежать не лише від вартості її зберігання, а й від вартості транспортування. Оскільки зросли тарифи на електроенергію для промислових виробників і ціна пального, то й овочі дорожчають. А ще вплив на формування вартості картоплі має обсяг її пропозиції та попит населення. 
Варто пам’ятати, що ринок картоплі неорганізований — товарна пропозиція формується безсистемно — за рахунок виробництва приватними господарствами. Саме населення щороку вирощує 98% картоплі, а це близько 21 мільйона тонн. Приватні господарства реалізували основну частину картоплі після закінчення збору її врожаю у вересні. Отже, наразі несподіванок у постачанні картоплі не мало б бути. 

Але чи можуть ціни ще більше зрости? 

● І. Сало: 

— Загалом після новорічних свят варто чекати подорожчання овочевих. Зокрема, середня ціна картоплі може зрости ще на 15% — до 17 гривень за кілограм. 

● М. Гопка: 

— Як на мене, до кінця року картопля може подорожчати не більш ніж на 10%. Очевидно, активніше ціни зростатимуть ближче до весни. 

Читайте також: Цінники майже зашкалюють: названі ціни на житло в Ужгороді та інших містах України 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber