1. Новини Закарпаття
  2. >

У 2024 році навіть попри війну: в Україні збільшать податок на житло

17.12.2023 22:50 Бізнес Актуально Голос Карпат

Розмір податку у кожному населеному пункті встановлюватимуть на власний розсуд.

Розмір податку у кожному населеному пункті встановлюватимуть на власний розсуд.

Наступного року в Україні зросте податок на житло. Незважаючи на воєнний стан у країні, громадянам доведеться заплатити податок за наявну у них житлову нерухомість. Максимальний розмір податку за один квадратний метр становитиме трохи більше ніж 100 гривень, пише One.ua.

Податок на житло сплачують не усі громадяни. Його зобов'язані платити лише ті, в кого у власності є "зайві" квадратні метри.

Відповідно до нормативів не оподатковуються квартири площею до 60 квадратних метрів та приватні будинки площею до 120 "квадратів". Якщо ж площа будинку або квартири перевищує ці норми, податок на житло доведеться заплатити.

При цьому податок поширюється лише на квадратні метри, які перевищують встановлену норму. Наприклад, якщо площа квартири становить 70 кв. метрів, то податок доведеться сплачувати лише за 10 метрів. Аналогічно за будинок площею 150 кв. метрів потрібно буде сплатити податок на 30 "зайвих" квадратів. Якщо ж у власника є і будинок, і квартира, то оподатковуватиметься лише площа, яка перевищує 180 кв. метрів.

Яким буде розмір податку на житло у 2024 році?

Цей розмір встановлюють у кожному населеному пункті на власний розсуд. Це пов'язано з тим, що податок житло надходить не в державну, а у місцеву скарбницю. Однак законом все ж таки встановлено верхню межу цього податку. Вона дорівнює 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої в країні на 1 січня того року, за який сплачується податок. А оскільки цей податок сплачується за попередній рік, то наступного року потрібно буде розраховувати, виходячи з мінімалки, яка була на 1 січня 2023 року. Вона дорівнювала 6700 гривень. Отже, від цієї суми і треба "танцювати".

Півтора відсотки від 6700 становитиме 100,5 грн. Це й буде максимальним податком на 1 кв. метр "зайвого" житла. Таким чином, для тієї ж квартири площею 70 кв. метрів максимальна сума податку на житло наступного року становитиме 1005 гривень.

Читайте також: Цінники майже зашкалюють: названі ціни на житло в Ужгороді та інших містах України 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!