1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

“Золота” комуналка: відомо, на яку послугу тариф зріс найбільше

86
Бізнес Україна

За рік в Україні значно зросли тарифи на комуналку.

“Золота” комуналка: відомо, на яку послугу тариф зріс найбільше

В Україні протягом року зросли тарифи на комуналку. Житлово-комунальні послуги з жовтня 2022 року до жовтня 2023 року подорожчали на 13,1%.

За даними Держстату, максимально збільшився тариф на електроенергію. Так, минулого року споживачі отримували її за двома тарифами. При використанні до 150 кВт-год на місяць стягувалася плата у розмірі 1,44 грн/кВт-год, а за більшого об'єму – 1,68 грн/кВт-год. У червні 2023 року світло подорожчало на 69,7% - до 2,64 грн/кВт-год.

Не так значно зріс тариф на збирання сміття – на 8,7%.

Утримання та ремонт житла подорожчали на 3,9%, послуги з управління багатоквартирними будинками – на 2,7%. Вартість водопостачання підскочила на 0,8%, а каналізації – на 0,7%.

Тарифи на газ гарячої води та опалення залишилися без змін. Відомо, що на ці послуги поширюється мораторій. Він діятиме протягом усього військового періоду, а також півроку після його скасування.

Нагадаємо, що українці отримують газ за різними тарифами. Більшість споживачів обслуговує "Нафтогаз" (98%). Його клієнти платять за 7,96 грн за кубометр.

Максимальний тариф – 9,99 грн/кубометр. Його надає ТОВ "РІТЕЙЛ СЕРВІС" ТМ "Світлогаз".

Окремо стягується план за доставку газу. Вона також відрізняється залежно від регіону.

Громадяни побоюються подальшого підвищення тарифів. За даними Нацбанку, до 2025 року цього не станеться. Точно можна стверджувати, що вартість газу залишиться незмінною до кінця опалювального сезону. Про це повідомили постачальники блакитного палива. 

Читайте також: Аварійні відключення: у “Закарпаттяобленерго” оприлюднили графіки черг для населення  

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber