1. Новини Закарпаття
  2. >

«У квартирі не живу, а борги ростуть»: українцям дали роз’яснення з приводу нарахувань за електроенергію

07.11.2023 20:47 Бізнес Актуально

То чому ж з'являються борги за електроенергію у квартирах, де ніхто не проживає.

То чому ж з'являються борги за електроенергію у квартирах, де ніхто не проживає.

В енергетичній компанії Yasno розповіли, чому деяким споживачам нараховують борги за електроенергію, навіть якщо вони не проживають у своїх квартирах і виїхали, наприклад, за кордон, пише HVYLYA.NET.

Справа в тому, що навіть якщо в будинку ніхто не живе, то передавати показники лічильника з електроенергії потрібно все одно. Якщо оператор не отримуватиме щомісяця дані, то він рахуватиме середньодобове споживання, і тоді споживачі переплачуватимуть, адже не проживаючи у квартирі, у них по факту мінімальне споживання, але не далеко не середнє.

Багато власників житла, отримуючи платіжки з великими сумами до оплати, не розуміють, звідки вони, і зовсім не оплачують їх, думаючи, що такі рахунки виставлені помилково. Однак замість того, щоб ігнорувати оплату і вганяти себе в борги, потрібно почати передавати показники лічильників просто вчасно платити за електроенергію. Якщо ви не проживаєте у квартирі, то рахунок до оплати буде мінімальним.

Якщо у квартирі, наприклад, залишився працювати холодильник, то варто щомісяця до останніх зафіксованих показників додавати 2-5 кіловат та платити за них.

Навіть якщо всі побутові прилади в квартирі відключені, то нульові показники все одно потрібно передавати щомісяця, щоб постачальник бачив, що ви фіксуєте дані вашого лічильника і, як і раніше, не проживаєте в квартирі.

Після повернення додому власникам житла варто сфотографувати дані лічильника або попросити контролера звірити дані. У разі переплати за електроенергію постачальник зробить перерахунок.

Читайте також: Актуальна порада: як платити за електроенергію 1,32 гривні за кВт-год замість 2,64

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, які не пробачають зраду
Читайте на ГК:Уже в лютому слід готуватись до "сюрпризів" на АЗС: в Україні стрімко подорожчає пальне