1. Новини Закарпаття
  2. >

Обговорювали 7 годин: нардепи сформулювали «критерії підозрілості» для бізнесу

27.06.2023 18:04 Бізнес

Податковий комітет ВР продовжує підготовку до розгляду в другому читанні законопроєкту № 8401, який з-поміж іншого скасовує спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 2%.

Податковий комітет ВР продовжує підготовку до розгляду в другому читанні законопроєкту № 8401, який з-поміж іншого скасовує спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 2%.

Цей закон мав розпочати працювати з 1 липня, але депутати затягли його розгляд. Одна з причин – численні поправки щодо відновлення перевірок бізнесу.

Як повідомив голова податкового комітету Данило Гетманцев, робоча група засідала 19 червня майже 7 годин. Найскладніше й найболючіше питання – поновлення перевірок.

«У мене в самого багато застережень. Але мені здається, що нам вдалося знайти критерії, які оберігають сумлінний бізнес від проведення перевірок», – написав нардеп.

Перевірки загрожують бізнесам, у яких:

  • рівень сплати податку на прибуток на 50% нижчий і більший, ніж середній у галузі;
  • рівень сплати ПДВ на 50% нижчий і більший, ніж середній у галузі;
  • дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більш як у 2 рази;
  • заробітна плата нарахована/виплачена податковим агентом є меншою за середню по регіону у відповідній галузі;
  • загальна сума витрат на підприємницьку діяльність складає 75% і більше загальнорічного оподатковуваного доходу за умови, що сума задекларованого доходу становить 10 млн грн і більше.

Такі показники розраховуються за підсумками 2021 року.

Щодо питання застосування РРО, то підтримали позицію малого торгового бізнесу щодо необхідності спрощення форми чека та зменшення штрафів.

Також погодили редакцію пункту, у якому йдеться про збереження мораторію на перевірки для прифронтових територій.

«З-поміж іншого внесли норми про продовження строків реєстрації волонтерів і уточнили норми переходу з 2% для платників ПДВ, – написав Гетманцев. – Робота триває, але точно вже бачимо світло наприкінці тунелю».

Декількома днями раніше він звернувся до підприємців – платників 2% податку: «Цього місяця не варто терміново подавати заяву про перехід на третю групу єдиного податку. Ні якщо ви щойно зареєстрували ФОП, ні якщо ви були на 5% раніше. Після набуття чинності законопроєктом № 8401 ви зможете перейти на будь-яку зручну групу єдиного податку».

13 червня Гетманцев повідомив, що набуття чинності законом на основі проєкту № 8401 перенесено на 1 серпня 2023 року. Також він написав про зміни, які вносяться до законопроєкту. Так, ФОП буде звільнено від покарання за порушення (зокрема, за невикористання РРО), скоєні під час війни до 1 серпня цього року.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 3 лютого: який "сюрприз" чекає на знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Новий спосіб: у Міноборони пояснили, як вручатимуть повістки чоловікам