1. Новини Закарпаття
  2. >

Бізнес по-новому сплачуватиме за електроенергію: що зміниться з 30 червня

27.06.2023 14:57 Бізнес Актуально

В Україні з 30 червня з'являться нові граничні ціни на електроенергію для бізнесу. Зміни запроваджують для ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку.

В Україні з 30 червня з'являться нові граничні ціни на електроенергію для бізнесу. Зміни запроваджують для ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку.

Відповідну постанову під час засідання 27 числа підтримала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Відомо, що діятимуть три рівні максимальних цін для часових слотів впродовж доби:

  • у нічний період, з 00:00 до 07:00, верхня межа ціни на електроенергію для бізнесу зросте на 50% — з 2 тисяч гривень до 3 тисяч грн/МВт*год;
  • у денні години з 07:00 до 19:00 верхня межа ціни електроенергії для бізнесу зросте на 25% — з 4 тис. грн до 5 тисяч грн/МВт*год;
  • під час вечірнього піка споживання електроенергії, з 19:00 до 23:00, максимальна ціна подорожчає на 80% – з 4 тисяч гривень до 7,2 тис/МВт*год.

Змінилася також і мінімальна ціна на ринку на добу наперед, а також на внутрішньодобовому ринку. Так, НКРЕКП знизила її до 10 грн/МВт*год.

На балансуючому ринку розцінки з 30 червня будуть наступними:

  • максимальна верхня ціна – 125% від ціни на ринку на добу наперед;
  • мінімальна гранична ціна – 0,01 грн/МВт*год.

Зазначимо, що структура тарифів для бізнесу складається з тарифів оператора системи передачі та операторів системи розподілу, а також з вартості послуг постачальника.

Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин