1. Новини Закарпаття
  2. >

Кабмін запровадив новий зразок акцизної марки без погодження з бізнесом, - ЄБА

21.06.2023 18:30 Бізнес

Кабінет Міністрів запровадив марки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби нового зразка з додатковим захисним голографічним елементом без погодження з бізнесом.

Кабінет Міністрів запровадив марки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби нового зразка з додатковим захисним голографічним елементом без погодження з бізнесом.

Про це йдеться у повідомленні Європейської бізнес-асоціації, передають Українськi Новини.

"19 червня уряд ухвалив постанову №618 про деякі питання маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Згідно з цим рішенням, з 1 вересня 2023 року в Україні будуть запроваджені марки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби нового зразка з додатковим захисним голографічним елементом. Проєкт постанови не був попередньо опублікований для обговорення з громадськістю, що позбавило виробників, імпортерів, продавців алкогольних напоїв та тютюнових виробів права висловити свою позицію щодо доцільності прийняття цього документу", - йдеться в повідомленні.

ЄБА вважає рішення уряду запровадити акцизні марки нового зразка непослідовним та неефективним, при цьому його наслідком буде збільшення витрат прозорого бізнесу замість дієвої боротьби з нелегальним ринком.

Зазначається, що впровадження марок нового зразка не співвідноситься в цілому зі стратегією врегулювання питання акцизних марок, яка викладена, зокрема, у законопроєкті №8287, прийнятому парламентом у першому читанні у січні 2023 року.

"Законопроєкт передбачає запровадження з 2026 року графічного елемента електронної марки акцизного податку без жодного голографічного захисту. Ідея запровадити нові зразки акцизних марок наприкінці 2023 року є абсолютно непослідовною, а державна політика у цьому питанні – непередбачуваною. До того ж, без забезпечення державою ефективності контролю за обігом підакцизної продукції не матиме жодного позитивного впливу на боротьбу з нелегальним ринком", - зазначається в повідомленні.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 3 лютого: який "сюрприз" чекає на знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Новий спосіб: у Міноборони пояснили, як вручатимуть повістки чоловікам