1. Новини Закарпаття
  2. >

Електроенергія для населення подорожчає вдвічі з 1 червня: є підтвердження

27.05.2023 09:55 Бізнес ВАЖЛИВО

На сьогодні тариф для побутових споживачів становить 1,44 грн/кВт-год при споживанні до 250 кВт-год на місяць та 1,68 грн/кВт-год при споживанні більших обсягів.

На сьогодні тариф для побутових споживачів становить 1,44 грн/кВт-год при споживанні до 250 кВт-год на місяць та 1,68 грн/кВт-год при споживанні більших обсягів.

Кабінет Міністрів України на найближчому засіданні може підвищити тариф на електроенергію для побутових споживачів з 1 червня 2023 року до 2,88 грн/кВт-год (з ПДВ). Про це повідомила «Енергореформа» з посиланням на джерело в уряді ввечері п’ятниці, 26 травня.

Таку пропозицію в Міністерство енергетики офіційно направила НКРЕКП.

На першому етапі коригування цін на електроенергію може бути застосована єдина ціна «без диверсифікації за обсягами споживання на рівні 2,88 з ПДВ», йдеться у листі за підписом Руслана Кайдаша, т.в.о голови Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Нацкомісія аргументує підвищення тарифів необхідністю стабілізувати фінансові показники НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго», які є головними постачальниками електроенергії для населення (ПСО), та нагадує, що ринкова ціна електроенергії становить зараз приблизно 6 грн/кВт-год.

«Єдиним дієвим способом стабілізації механізму ПСО залишається поступове приведення цін до ринкового рівня», – підкреслює НКРЕКП в листі.

Комісія додала, що провела консультації з секретаріатом Енергетичного співтовариства ЄС.

Нагадаємо, Прийшов час повертатися своє: Залужний потужним роликом звернувся до українців (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Потрібно знати: з якого віку забирають чоловіків до ЗСУ
Читайте на ГК:Електронний реєстр призовників: у ТЦК пояснили, до яких даних матимуть доступ