Мова йде про новий податок, який українці сплачуватимуть у цьому році.

У 2023 році власники земельних паїв та користувачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення сплачуватимуть новий податок. Українці робитимуть внесок за ділянки площею від 50 соток. Стало відомо, скільки доведеться віддавати державі за свій город.
Йдеться про мінімальне податкове зобов'язання – МНО за свій пай. Його сплачує власник чи особа, яка орендувала земельну ділянку. Це можливе лише за наявності офіційного договору на використання землі. Першим роком, за який нараховуватиметься податок, став 2022-й.
Органи контролю за податковою адресою таких осіб визначатимуть МНО для фізичних осіб, які не зареєстровані як ФОП, до 1 липня 2023 року.
У загальну суму сплачених протягом податкового (звітного) року податків, платежів та зборів для платника податків включаються:
- земельний податок за ділянки, віднесені до с/г угідь.
- податок на доходи фізосіб та військовий збір з доходів від продажу власної с/г продукції.
Податок на город в Україні у 2023 році
Мінімальна сума податку на город становитиме 5% нормативної оцінки землі. Минулого року середній показник в Україні становив 1500 гривень.
У разі, якщо сума сплачених податків менша за МНО, потрібно буде доплатити різницю. За суми вище, додаткової оплати не буде.
Від сплати нового податку на землю за 2022 та 2023 звітні роки тимчасово звільнено власників та орендарів земельних ділянок, розташованих на територіях з активними бойовими діями та тимчасово окупованих рашистами.
Також не потрібно платити за паї, на яких розташовані фортифікаційні споруди та ті, що засмічені вибухонебезпечними предметами.
МНО не сплачуватимуть фермери, які офіційно сплачують податки за проданий урожай.
Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм
Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні підвищать тариф на воду.
Читайте також:
- На Заході України двоє невідомих жорстоко побили 33-річного військовослужбовця «Азову»: деталі інциденту (ФОТО)
- На війну — так усім! В Україні мобілізують пенсіонерів цього місяця: що вже відомо?
- Гігант повзе до людей: на Закарпатті зняли найбільшу змію Європи. Масштаби вражають (ВІДЕО)
- Закарпатців попередили про небезпеку 5 рівня 14-16 червня: до чого готуватись жителям області

На Закарпатті виявили отруту в улюбленій усіма яго...
Смертельна ягода ледь не вбила місцевого...
20.05.2025 22:09 45018 0 Суспільство

Путін націлився на сім регіонів України, ігноруючи...
Путін розширює апетити, прагнучи захопит...
25.05.2025 04:50 64659 0 Влада

Невідомий хижак убив курей у селі біля Львова: дет...
У селі Липники поблизу Львова невідомий ...
31.05.2025 01:42 42394 0 Суспільство

ТЦК візьмуться й за них: мобілізація буде жорсткою...
В Україні загальну мобілізацію продовжил...
31.05.2025 13:29 116237 0 Суспільство

Найнадійніші вживані люксові авто: топ-10 моделей,...
Преміальні автомобілі обіцяють комфорт і...
10.06.2025 01:45 53873 0 Аналітика

Закарпатців лихоманить: у різних районах повідомля...
У регіоні відкрили сезон білих трофеїв. ...
10.06.2025 12:12 39749 0 Суспільство