1. Новини Закарпаття
  2. >

Цибуля по 100 гривень?: українців попередили про рекордне подорожчання “золотого” овочу

23.03.2023 22:50 Бізнес

Нинішні рекордні ціни на овоч далеко не межа.

Нинішні рекордні ціни на овоч далеко не межа.

В Україні виник дефіцит цибулі, тому її вартість зросла майже вдвічі. Це пов'язано з окупацією південних територій країни. Стало відомо, що нинішні рекордні ціни на овоч далеко не межа. Незабаром цибуля подорожчає до 100 гривень за кілограм, пише "24 канал".

Ціни на цибулю в Україні злетіли у лютому та на початку березня. Вартість кілограма зараз сягає 60 гривень. У деяких торгових точках овочі продають вже по 70 гривень, хоча ще в січні вона була доступна по 30 гривень.

Причини рекордного подорожчання цибулі

Експерт Світового банку з розвитку плодоовочівництва Оксана Руженкова повідомила, що подорожчання спровоковане суттєвим дефіцитом на ринку. Цибулю традиційно збирали у Херсонській, Одеській та Миколаївській областях. Після початку повномасштабної війни регіони частково опинилися в окупації, і навіть після неї не зможуть скоро відновити свої потужності через обстріли та заміновані території.

За словами експерта, українську цибулю продавали до січня 2023 року, а після того, як запаси закінчилися, на ринку з'явилася імпортна продукція за вищими цінами.

Економіст Олег Пендзин спрогнозував подальшу ситуацію.

"Зростання буде до червня, коли почне надходити суха українська цибуля. Але до цього часу ми зможемо побачити цибулю і по 100 гривень за кілограм", - цитує аналітика 24 канал.

Ціни на цибулю у супермаркетах

За даними Мінфіну на 23 березня, кілограм цибулі в середньому коштує зараз 55,17 грн. У лютому вартість овочів була нижчою – 45,64 грн/кг. На даний момент мінімальну ціну на цибулю зафіксовано в супермаркетах торгової мережі Новус – по 39,99 грн/кг.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми писали, що напередодні Великодня зростуть ціни на продукти до столу.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Бабуся молилася до останнього щоб була жива: 15-річну зниклу дівчинку виявили мертвою
Читайте на ГК:Метеозалежні українці зможуть видихнути: період сильних магнітних бур наближається до кінця