1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

“Зелений” продовжує падати: аналітики назвали головні причини

194
Бізнес Україна

Курс долара в Україні змінюється чи не щодня.

“Зелений” продовжує падати: аналітики назвали головні причини

Банки в Україні 15 лютого встановили готівковий курс долара у продажу на 10 копійок нижче, ніж у попередній день – 39,6 грн/долар. Середній курс купівлі знизився за добу на 5 коп., до 40,05 грн/долар. Аналітики прогнозують, що до кінця тижня американська валюта коливатиметься в рамках ліміту 39,30 – 40,65 грн/долар, пише "Уніан".

За словами аналітиків інвестгрупи ICU, динаміка купівлі валюти населенням залишається у звичних межах і нині не впливає на готівковий курс. Частина операцій поступово переходить із готівки в безготівковий сегмент, очевидно для розміщення купленої валюти на депозитах.

Дефіцит на міжбанківському ринку повністю покривається інтервенціями НБУ. Зменшенню інтервенцій минулого тижня сприяла краща збалансованість попиту та пропозиції серед клієнтів банків, які у вівторок продавали більше валюти, ніж купували, а у четвер їх операції майже збалансувалися, зазначають експерти.

Станом на 15 лютого подешевшала валюта і на чорному ринку. Долар в обмінниках у середньому купують по 39,8 грн., а продають по 39,9 грн.

Директор департаменту казначейства Акціонерного товариства "КОМІНБАНК" Герман Марченко на початку тижня зазначав, що з 13 по 19 лютого готівковий курс долара в Україні становитиме 39,5-41 грн.

Аналітик Олексій Козирєв у свою чергу спрогнозував, що в касах банків котирування готівкового долара при купівлі/продажу до кінця поточного робочого тижня коливатимуться в межах 39,30 – 40,65 грн/дол., а в обмінниках курс долара буде в межах від 39 ,50 до 40,30 грн/дол.

Читайте також: Операції під забороною: клієнти ПриватБанку скаржаться на посилення умов користування картками

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber