1. Новини Закарпаття
  2. >

Бензин та дизель: в Україні АЗС можуть найближчим часом знизити ціни на паливо

07.02.2023 00:01 Бізнес

АЗС сформували рекордні запаси палива, що дозволить їм скоригувати ціни в сторону зниження.

АЗС сформували рекордні запаси палива, що дозволить їм скоригувати ціни в сторону зниження.

Українські АЗС можуть найближчим часом знизити ціни на бензин та дизельне паливо. Такої можливості не виключає директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн, пише Today.ua.

За його словами, в Україні є потенціал для зниження цін на бензин та дизельне паливо на 2-3 гривні за літр. І це незважаючи на те, що Євросоюз із 5 лютого 2023 року запровадив повне ембарго на російські нафтопродукти.

Експерт зазначив, що українські мережі АЗС перед запровадженням ембарго сформували рекордні запаси палива, навіть якщо порівнювати з довоєнним періодом. У деяких великих операторів роздрібного паливного ринку запасів бензину та дизельного палива вистачить на місяць продажу. І запаси постійно поповнюються.

Таким чином, у Європі вже діє ембарго на російські нафтопродукти, а дефіциту бензину та ДП немає, як і підвищення цін. А деякі ЗМІ стверджували, що саме це станеться після запровадження заборони на російські нафтопродукти.

Слід зазначити, що в Україні у січні 2023 року спостерігалося зниження цін на автомобільне паливо. Бензин А-95 у січні на українських АЗС у середньому подешевшав на 3,18 гривень за літр (до 48,71 грн/літр), а дизельне паливо подешевшало в середньому на 2,5 грн/літр (до 52,61 грн/літр). Але найпомітніше знизилися ціни на автогаз – у середньому на 9,3%.

Із чим пов'язане таке помітне зниження цін напередодні ембарго на російські нафтопродукти? Цьому є кілька пояснень. Наприклад, була велика кількість пропозицій на оптовому ринку, великі запаси палива у мереж АЗС, а також зниження попиту (у січні завжди знижуються продажі бензину та ДП).

Наразі в Україні середня вартість бензину А-95 становить 48,67 гривень за літр, преміального бензину А-95 – 50,59 грн/літр, а дизельного палива – 52,54 грн/літр. Середня вартість автогазу – 26,40 гривень за один літр.

Найдешевший бензин продають у Львівській області (48,20 грн/літр), у Хмельницькій обстали (в середньому по 48,23 гривні за літр), та у Тернопільській області (48,25 грн/літр). Дизельне паливо найдешевше коштує у Волинській області (51,99 грн/літр).

Читайте також: Уже в лютому: українців чекає неприємний “сюрприз” у платіжках

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 4 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:“Німі” дзвінки від шахраїв: чим небезпечні такі дзвінки та що робити у таких випадках