1. Новини Закарпаття
  2. >

Нацбанк запускає в обіг нову банкноту номіналом у 100 гривень: як вона виглядатиме?

16.12.2022 00:05 Бізнес

Зношені старі 100-гривневі купюри будуть поступово виведені з обігу.

Зношені старі 100-гривневі купюри будуть поступово виведені з обігу.

Національний банк України з 19 грудня 2022 року випускає в обіг банкноти номіналом 100 гривень зразка 2014 року, які матимуть підпис Голови Національного банку України Андрія Пишного. 

За даними НБУ, нові банкноти запроваджуються планово для забезпечення готівкового обігу необхідною кількістю банкнот відповідного номіналу.

Усі банки в Україні продовжать забезпечувати прийом від клієнтів банкнот номіналом 100 гривень попередніх років випуску та заміну їх на нові. Відповідно до нового законодавства, на банкнотах розміщується підпис чинного Голови Національного банку України.

Як відомо, 1 січня 2023 року НБУ почне поступово вилучати з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003-2007 років з метою поступової заміни на оновлені грошові знаки.

Як відомо, банкнота номіналом 100 гривень, що була надрукована у 2014 році, надійшла в обіг у 201-у річницю від дня народження Тараса Шевченка. Через 8 років її дизайн змінювати не стали, лише додали підпис нового голови НБУ.

У центральній частині лицьової сторони банкноти розміщено портретне зображення Тараса Шевченка та уривок із його твору. У центральній частині зворотної сторони банкноти розміщено зображення Київського Національного університету імені Тараса Шевченка. У нижній частині банкноти вказано рік затвердження зразка банкноти (2014). Серійний номер надрукований двічі — вертикальний номер надруковано фарбою чорного кольору, горизонтальний номер - фарбою червоного кольору.

Читайте також: Приємний сюрприз: ПриватБанк запровадив безкоштовну послугу для підприємців

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 4 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:“Німі” дзвінки від шахраїв: чим небезпечні такі дзвінки та що робити у таких випадках