1. Новини Закарпаття
  2. >

Різко зріс попит: в Україні погіршилася ситуація на валютному ринку

08.12.2022 20:33 Бізнес ВАЖЛИВО

Попит на американську валюту перевищує пропозицію.

Попит на американську валюту перевищує пропозицію.

Минулого тижня в Україні значно зріс попит на іноземну валюту з боку банківських клієнтів. Він виявився більшим, ніж зростання пропозиції. Про це повідомив член Ради Нацбанку Богдан Данилишин, пишуть "Вікна".

Зазначено, що в ситуації, що склалася, знадобилося збільшення інтервенцій НБУ із продажу іноземної валюти, щоб збалансувати ринок до 569 млн доларів. Це майже на 40% більше ніж за тиждень до цього.

Данилишин наголосив, що динаміка платіжного балансу України у період із січня по жовтень свідчить про посилення тиску на обмінний курс гривні. Дефіцит зовнішньої торгівлі товарами та послугами продовжував зростати.

Платіжний баланс продовжують підтримувати надходження з оплати праці українців за кордоном. За 10 місяців вони перевели 11,8 млрд доларів. Також важливе значення має надходження міжнародної допомоги до сектору загальнодержавного управління - 11,7 млрд доларів.

Минулого тижня готівковий курс долара змінювався в межах 40-40,30 грн. Банкір Ганна Золотько повідомила, що у листопаді жителі України придбали валюти на $391 млн більше, ніж продали. У жовтні цей показник становив $273 млн. Таким чином, попит на долар перевищує пропозицію.

За словами експерта, минулого місяця українці купили $362 млн, а продали $211 млн. Сума здебільшого становила купівлю доларів та євро з подальшим розміщенням на депозит.

Читайте також: 40 гривень за долар: відомо, коли Нацбанк підвищить офіційний курс долара

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись