1. Новини Закарпаття
  2. >

“Нікуди не подінеться”: НБУ спрогнозував, яка інфляція чекає на українців

03.08.2022 20:52 Бізнес ВАЖЛИВО

Прогноз не дуже втішний, адже лише за підсумками 2022 року інфляція в Україні становитиме 31%.

Прогноз не дуже втішний, адже лише за підсумками 2022 року інфляція в Україні становитиме 31%.

Інфляція, в яку занурилася економіка України нинішнього року, нікуди не подінеться і 2023 року. Хоча наступного року її темпи сповільняться, а у 2024-му можуть знизитися до однозначного числа. А на цільовий рівень інфляції, не вище ніж 5%, наша країна може вийти лише у 2025 році, пише "Today.ua".

Такий прогноз міститься в інфляційному звіті Нацбанку України. Причому всі ці прогнози вдасться втілити лише в тому випадку, якщо зменшаться ризики для безпеки країни. Тобто якщо війна в Україні закінчиться нинішнього року або хоча би завершиться її гаряча фаза.

Отже, якщо вдасться досягти цієї, безперечно, основної умови, то за підсумками 2022 року інфляція в Україні становитиме 31%.

Такий високий відсоток інфляції пов'язаний із кількома факторами:

  • величезними масштабами руйнувань української економіки внаслідок військових дій;
  • зростанням витрат на логістику та відновлення технологічних процесів;
  • високою вартістю енергоносіїв;
  • неможливістю економіки відновитися до довоєнного рівня та на довоєнній території.

Але при цьому на інфляцію також впливають стримуючі фактори: безпрецедентно високий рівень безробіття в країні та різке скорочення доходів населення.

Обидва ці стримуючі фактори залишаться й наступного року. При цьому, завдяки відновленню економіки та її виходу із шокового стану, на уповільнення темпів інфляції впливатимуть й інші причини.

"Наступного року очікується уповільнення інфляції завдяки покращенню інфляційних очікувань, налагодженню логістики та поступовому зростанню врожаїв. Додатковий дезінфляційний вплив матиме зниження світової інфляції та жорстка монетарна політика НБУ", - йдеться у звіті Нацбанку.

Але разом із тим, з другої половини наступного року очікується підвищення комунальних тарифів для населення. Ймовірно, їх не приведуть до ринкового рівня миттєво, але навіть поступове підвищення цін на комуналку провокуватиме зростання інфляції. Таким чином, за підсумками 2023 року вона буде не нижчою за 20%.

І лише наприкінці 2024 року, якщо все піде за планом, темпи зростання цін можуть знизитися до показника, який буде нижчим за 10%. За прогнозами НБУ, наприкінці 2024 року інфляція в Україні може становити 9,4%. А повернення її до цільового 5%-го показника відбудеться не раніше 2025 року.

Читайте також: В Україні знову змінились ціни на пальне: відомо, скільки коштує бензин, газ і дизель

Читайте на ГК:Мобілізовані українці готуються до відправки на фронт: деталі підготовки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Сніданок справжніх господинь: прості та корисні страви
Читайте на ГК:Чим зарядити ноутбук, коли немає електроенергії?