1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Доброго ранку, ми з податкової! Збільшиться кількість перевірок бізнесу в умовах війни

203
Бізнес Закарпаття

Перелік обставин для позапланових перевірок розширено з «метою виконання міжнародних зобов’язань.

Доброго ранку, ми з податкової! Збільшиться кількість перевірок бізнесу в умовах війни

Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану». Відтак з «метою виконання міжнародних зобов’язань», перелік обставин для позапланових перевірок розширено.

Про це повідомила Федерація роботодавців Закарпаття, посилаючись на постанову № 697 від 17 червня 2022 р.

Згідно з документом, позапланові перевірки можливі в таких випадках:
- для запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, виключно на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері:
- за наявності загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;
- з метою виконання міжнародних зобов’язань України.

Податківці нагадують, що з 27.05.2022 набрав чинності Закон, яким, зокрема, скасовано мораторій на окремі види податкових перевірок.

Так, з урахуванням змін, внесених Законом № 2260, податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім:
- камеральних перевірок;
- документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків та/або з підстав, визначених п.п. 78.1.7 та 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 ПКУ, та/або документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;
- фактичних перевірок.

Нагадаємо, На Закарпатті платники сплатили майже 6 млн грн екологічного податку

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber