1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Від роздрібного продажу алкоголю та тютюну в Закарпатті до бюджету сплачено майже 38 млн гривень

169
Бізнес Закарпаття

Протягом першого кварталу 2022 року у Закарпатській області до місцевих бюджетів сплачено понад 37,7 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

Від роздрібного продажу алкоголю та тютюну в Закарпатті до бюджету сплачено майже 38 млн гривень

Про це повідомляє ЗМІ Олексій Петріченко, начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області.

За словами Олексія Петріченка, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження цього податку збільшились на понад 1,3 млн грн. Зокрема, цьогоріч протягом березня надходження акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами склало 11,96 млн грн.

Слід зазначити, що платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів. Об’єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів це – продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування.

Підакцизні товари та ставки податку визначені статтею 215 Податкового Кодексу України. Для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового Кодексу, ставка податку становить 5 відсотків, повідомила ДПС у Закарпатській області.

Нагадаємо, В Мукачеві учні мистецьких шкіл вчитимуться безоплатно до кінця дії воєнного стану.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber