1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Журналісти знайшли "солодкий" бізнес з російськими коренями, який досі працює в Україні

31.03.2022 17:01 Бізнес Голос Карпат

Зокрема, магазини мережі солодощів зареєстровані і в Ужгороді, Львові, Києві тощо.

Зокрема, магазини мережі солодощів зареєстровані і в Ужгороді, Львові, Києві тощо.

Портал 032.ua опублікував дослідження щодо однієї з галузей, в якій функціонує мережа закладів бізнесменів, походження країни-агресора. 

Журналісти використали аналітичну систему YouControl, яка дала можливість віднайти компанії країни-агресора, які ведуть діяльність на території України.

Як зазначили медійники-розслідувачі, кожна друга українська сім’я, яка має діток, відвідувала або ж чула про магазини солодощів «Мармеладний кіт», оскільки вони мають близько 20-ти магазинів у різних містах України та позиціонують себе, як бренд солодощів з Нідерландів. Але насправді компанія є зовсім не нідерландською, а створена російськими бізнесменами, які мають таку ж мережу магазинів по всій Росії.

Отож, за даними YouControl, Товариство з обмеженою відповідальністю Мармеладний кіт (ЄРДПОУ 43567649) було зареєстроване в Україні 16.03.2020 року. Засновниками ТзОВ «Мармеладний кіт» є компанія, зареєстрована в Нідерландах «ІГ Нідерланди Б.В.» (YG Nederland В.V.), яка має 95% власності та Островська Ганна Наілівна, яка має 5% власності. Але водночас згідно даних YouControl, кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) юридичної особи ТзОВ «Мармеладний кіт» є три особи з російським місцем реєстрації, а саме Коротков Максим Миколайович (Росія, м. Москва, Сумской проїзд, буд.*, корп.*, кв.*), Касьянов Микита Петрович (Росія, 143401, Московська область, місто Красногорськ, вулиця імені Головкіна, буд.*, кв.*), та Павлов Олексій Валерійович (Росія, 350087, місто Краснодар, вулиця Абрикосова, буд. *, кв.*). [3] Тобто це означає, що нідерландська компанія була створена російськими бізнесменами спеціально для ведення діяльності в Україні.

Варто також зазначити, що Коротков М.М має пряме відношення до мережі магазинів солодощів в Росії «Пират мармелад», а разом з Касьяновим М.П. є засновниками ТзОВ «Ярд» (м. Москва, вул. Новодмитровська, буд. 2), яка спеціалізується на торгівлі кондитерськими виробами по всій території Росії.

В свою чергу вищезгаданий Павлов О.В був або ж досі є засновником чи керівником у ряді українських компаній, а саме "КОНТІ-СМАК" (Черкаси), "МАРМЕЛАДНИЙ КІТ" (Київ), "ТРЕЙ-ГАРД" (Дніпро), "ЗАПОРІЖТРЕЙД" (Запоріжжя), "СУШИ МАСТЕР РІВНЕ" (Київ), "СУШИ МАСТЕР УКРАЇНА" (Київ). Тобто і в даному випадку громадянин Росії має пряме відношення до розвитку бізнесу в Україні.

Магазини мережі «Мармеладний кіт» є у центральних частинах Києва, Львова, Одеси, Ужгорода, Житомира, Полтави, Харкова та Чернівців.