1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

На Закарпатті не виявлено понад дозволеного перевищення цін на продукти, що мають істотну соціальну значущість, - Держпродспоживслужба

939
Бізнес Закарпаття

Сьогодні в Закарпатській ОВА відбувся брифінг керівництва ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області щодо стану цінової політики в умовах воєнного стану.

На Закарпатті не виявлено понад дозволеного перевищення цін на продукти, що мають істотну соціальну значущість, - Держпродспоживслужба

З метою забезпечення цінової стабільності у державі в умовах воєнного стану відповідно до постанови КМУ на обласні військові адміністрації разом з Національною поліцією, Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками покладено завдання забезпечення контролю за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на окремі товари. А саме: борошно, макаронні вироби, батон, хліб, крупи гречана і вівсяна, свинина, яловичина, птиця, молоко, масло вершкове, сметана, яйця, олія соняшникова, цукор, капуста, цибуля, буряк, морква, картопля, етанол (розчин 96 %), нестероїдні протизапальні лікарські засоби вітчизняні, антибактеріальні лікарські засоби вітчизняні, бензин (марки А-92, А-95), дизельне пальне, газ скраплений для автомобілів.

На виконання Постанови ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області невідкладно з 07.03.2022 року в межах області розпочаті моніторинги цін на зазначені продукти.

«Протягом тижня здійснено понад 400 моніторингів суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі. Зауважу, що це не є плановими перевірками, які здійснюються фіхівцями служби. Для цього в кожній територіальній громаді працюють 15 моніторингових груп.», - зазначила в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області Сніжана Локес.

За її словами, на Закарпатті не виявлено перевищення цін на продукти, що мають істотну соціальну значущість. «Підвищення цін на окремі товари спостерігаються, проте їх зростання є в рамках допустимих 10 відсотків», - додала вона.

«Вартість соціально значущих товарів, якщо порівняти з 23 лютим, зросла, але в цілому через підвищення оптово-відпускних цін», – прокоментувала Іванна Цибик, завідувачка сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

На запитання представників ЗМІ щодо відсутності бензину А-92 та А-95 і значного підвищення цін на бензин інших марок в окремих мережах АЗС, в.о. заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області Анатолій Рижиков підкреслив, що моніторинг цін здійснюється лише на бензин марки А-92, А-95 і якщо його немає в наявності, жодні механізми вирішення питання в межах повноважень відомства відсутні. Аналогічно і з цінами на інші марки палива.

В.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області Сніжана Локес зазначила, що на офіційному сайті знаходиться контактна інформація для громадян, куди можна повідомляти про виявлені випадки неправомірного завищення цін на продукти харчування, що мають істотну соціальну значущість.

Нагадаємо, Керівництво області звернулось до підприємців.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber