1. Новини Закарпаття
  2. >

Січень приніс місцевим бюджетам Закарпаття понад 774 тис. грн туристичного збору, - ДПС

11.02.2022 11:50 Бізнес

Про це повідомив Відділ інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Закарпатській області.

Про це повідомив Відділ інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Закарпатській області.

У січні 2022 року до місцевого бюджету Закарпатської області сплачено 774,2 тис. грн туристичного збору. Порівняно з минулорічним періодом надходження збільшилися на 195,4 тис. грн. Про це повідомив ЗМІ Олексій Петріченко, начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області.

– Збільшенню надходження з туристичного збору сприяло те, що багато туристів відвідало Закарпаття саме в січні, крім того протягом минулого року була проведена широка інформаційна робота з органами місцевого самоврядування по інвентаризації туристичних об’єктів та залученню їх до сплати відповідного платежу. Звичайно, що туристів могло бути більше, туристичного збору могло бути більше, але COVID-19 дуже негативно на все це впливає, – зазначає очільник податкового відомства краю.

Слід зазначити, що туристичний збір справляється за рішенням територіальної громади про встановлення туристичного збору і де встановлені податкові агенти. Ставка туристичного збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 % – для внутрішнього туризму та до 5 % – для в’їзного туризму від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Платники збору сплачують суму збору перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної ради.

Податкові агенти перераховують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, повідомила ДПС у Закарпатській області.

Нагадаємо, На Закарпатті пройде десятий Тиждень угорської культури (АНОНС)

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська