1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні здорожчали цигарки

03.01.2022 23:03 Бізнес

Названо середню вартість пачки тютюнових виробів.

Названо середню вартість пачки тютюнових виробів.

Україна зобов'язалася щороку збільшувати акциз на тютюнові вироби в середньому на 20%. Таке підвищення обумовлено Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, підписаною нашою країною. Євросоюз кровно зацікавлений у тому, щоби ціни на цигарки у нас зростали, пише Главред.

Адже, поки в Україні вартість цигарок відчутно нижча ніж у ЄС, контрабанда тютюнових виробів із нашої країни становить суттєву конкуренцію тамтешнім виробникам. Хоча наші вироби і поступаються європейським за якістю, але через свою дешевизну вони становлять серйозну конкуренцію продукції європейських тютюнових підприємств.

Через зобов'язання перед Європою ціни на цигарки в Україні зростають щороку. Наприклад, цьогоріч середня вартість пачки цигарок після чергового підвищення становитиме 50 гривень. Однак це далеко не межа. Подальше подорожчання призведе до того, що у 2023 році пачка в середньому коштуватиме 70 гривень, а у 2024 році – 84. А до 2025 року середня ціна пачки цигарок перевалить за сотню і становитиме 101 гривню.

Чи варто в таких умовах говорити, що цигарки перетворюються для українців на дуже дороге задоволення? Не кажучи вже про те, що воно ще й дуже сумнівне, адже губить здоров'я.

Причому дорожчатимуть рік у рік не лише тютюнові вироби, а й інші курильні засоби. Акциз на стіки та рідини для вейпів також зросте на 20%. Цьогріч він становитиме 1 747,6 гривні за тисячу штук.

Нагадаємо, щоб змінити паспорт українцям доведеться платити більше.

Читайте на ГК:Весна обіцяє зростання і нові можливості: фінансовий гороскоп для усіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:"Перегони" на кордоні: на Заході двоє "спринтерів" збиралися потрапити до Румунії (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Індексація пенсій: стало відомо, у кого виплати зросли на 100, 500 та 1000 грн
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська