1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ikea закуповує деревину, яку незаконно вирубують на Закарпатті, - розслідування

22.12.2021 18:47 Бізнес ВАЖЛИВО

У розслідуванні йдеться, що у Великобичківському лісгоспі під час запланованих санітарних рубок зрізають здорові дерева, які купує Ikea.

У розслідуванні йдеться, що у Великобичківському лісгоспі під час запланованих санітарних рубок зрізають здорові дерева, які купує Ikea.

У Великобичківському лісгоспі в Закарпатській області під час запланованих санітарних рубок зрізають, зокрема, й здорові та життєздатні дерева. Шведський виробник меблів Ikea ж продовжує купувати деревину саме в цього лісгоспу. Про це йдеться у новому спільному розслідуванні Aftonbladet та українських активістів, повідомив Хмарочос.

Публікація результатів розслідування викликала бурхливу реакцію чиновників та політиків Швеції. Зокрема, міністерка довкілля Швеції Анніка Страндхел заявила, що шведські компанії відповідальні за дотримання законодавства в тих країнах, де вони працюють. Аналогічні заяви зробили кілька представників шведського парламенту. За їхніми словами, збереження українських та інших європейських старовікових лісів від вирубки є надважливим завданням для всієї європейської спільноти.

Наразі компанія відправила в Україну своїх спеціалістів. Якщо інформація в розслідуванні підтвердиться, Ikea може розірвати договір з субпідрядником або «добиватися позитивних результатів».

Біолог Української природоохоронної групи Єгор Гриник зазначив, що незаконні санітарні рубки в Україні – це проблема вже багатьох років, і поширена вона не лише в Карпатах: «На жаль, українська влада продовжує робити вигляд, що проблеми не існує».

У розслідуванні наголошується, що за два роки ані міністр захисту довкілля, ані голова Державного агентства лісових ресурсів жодним чином не прокоментували розслідування та проблему незаконних санітарних рубок як таку.

Минулого року розслідувачі британської неурядової організації Earthsight повідомили, що закарпатський постачальник деревини для Ikea частину сировини рубає незаконно. У розслідуванні йшлося, що постачальники деревини для Ikea з України – компанія ВГСМ – частину сировини рубає незаконно. Ішлося про вирубки буку в Карпатах для виробництва стільців Терйе (Terje).

Нагадаємо, У Берегові судили розповсюджувачів антиугорських листівок: яким буде покарання суду.

Читайте на ГК:Обережність не завадить: на Рахівщині на одній з вулиць стався зсув ґрунту (ФОТО)
Читайте на ГК:"Самі не зрозуміли як заблукали": на Рахівщині двоє туристів потрапили в халепу (ФОТО)
Читайте на ГК:"Три постріли сповістили, що тут навіки спочиватиме Герой": на Рахівщині попрощалися із загиблим захисником (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська