1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні зросте податок на житло: скільки платитимуть українці

02.12.2021 21:50 Бізнес

За власні квадратні метри українці платитимуть більше.

За власні квадратні метри українці платитимуть більше.

Зростання мінімальної заробітної плати в Україні спричинить не лише підвищення соціальних виплат та пільг, а й збільшення податкових ставок, у тому числі і на нерухомість, пише Today.ua.

Оскільки максимальна ставка податку на житло становить 1,5 від мінімальної зарплати, то з 1 грудня 2021 року, коли цей соцстандарт виріс до 6500 гривень, розмір податкових відрахувань також збільшиться. Максимальна ставка податку на нерухомість становитиме 97,5 грн/м² (6500х1,5% = 97,5 гривень).

Влада на місцях може змінювати розмір податкової ставки на нерухоме майно, але в межах встановленої законом "стелі" 1,5% від мінімальної заробітної плати. Податок на нерухомість зобов'язані за законом сплачувати власники квартир та приватних будинків, площа яких перевищує встановлені ліміти.

Так, за кожен "зайвий" квадратний метр квартири площею понад 60 кв. та будинки площею понад 120 кв. м. необхідно щорічно сплачувати податок на нерухомість. У разі несвоєчасної сплати податку на нерухомість власник житла заплатить штраф у розмірі 10% від суми боргу за прострочення до 30 днів; 20% від суми боргу за прострочення понад 30 днів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці сплачуватимуть новий податок на землю.

 

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська