1. Новини Закарпаття
  2. >

«40 гривень за буханець»: В Україні прогнозують значне здорожчання хліба

26.11.2021 20:48 Бізнес

В Україні цьогоріч зібрали рекордний врожай, але тільки 40% зібраного зерна придатне для випікання хліба і то аграрії поспішають продати. Тому ціни на хліб тільки зростатимуть.

В Україні цьогоріч зібрали рекордний врожай, але тільки 40% зібраного зерна придатне для випікання хліба і то аграрії поспішають продати. Тому ціни на хліб тільки зростатимуть.

Невдовзі після новорічних свят в Україні може різко зрости ціна на хліб. Звичайний круглий буханець вартуватиме вище 40 гривень. Причина такого подорожчання – в нестачі зерна, придатного для випікання хлібу, пише Today.ua.

Незважаючи на гарний врожай зернових, зібраний Україною, ціна на хліб зростатиме і далі. Експерти аграрного ринку не бачать жодної причини для здешевшання основного продукту. Натомість вони виділяють кілька причин для подальшого зростання ціни на хліб.

Одна з них – низька якість зерна зібраного врожаю. Як з'ясувалося, лише 40% зерна, зібраного аграріями цьогоріч, придатна для випікання хліба. Решта врожаю – фуражне зерно, яке годиться для виготовлення кормів для тварин.

Втім, навіть і тих 40 відсотків від зібраного цьогорічного врожаю Україні вистачило би для внутрішніх потреб. Однак українські аграрії дружно погнались за експортною виручкою, спродуючи все, що тільки можна продати. І це стало другою причиною, з якої хліб в Україні не стане дешевшим, а навпаки – дедалі дорожчатиме.

Тепер українські пекарі кажуть, що їм доведеться купувати зерно для свого виробництва за кордоном. Причому не виключено, що їм запропонують те саме зерно, яке було вивезене і продане з України, але вже зі значно вищими накрутками.

Таким чином, вже після нового року ціна на хліб може зрости вище 40 гривень, і це ще не межа, кажуть спеціалісти.

Як повідомляє zn.ua, попри рекордний урожай, вже наступного року ціна хлібини може перевишити 40 гривень! При чому вироблятися все буде з імпортного зерна.

За словами журналіста, проблема у високій ціні та якості на сировину. Цього року лише 40% зібраного зерна можна використовувати для випікання хлібу.

І навіть цього б нам вистачило, якби аграрне відомство не вирішило експортувати більшість врожаю. Так що пекарі забили тривогу, адже тепер вже їм доведеться купувати зерно за кордоном. 

Нагадаємо, В Україні перерахують тариф на доставку газу: що зміниться?

Читайте на ГК:Де чоловікам найчастіше роздають повістки: військком дав чітку відповідь
Читайте на ГК:Гороскоп на 5 березня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Скоро і воздух буде платний?: Мінфін пропонує запровадити акциз на газовану воду
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська